Dożynki Parafialne w Chałupkach Dębniańskich

Dzień 15 sierpnia piękne święto dziękczynienia rolników i dzielenia się z innymi świeżo upieczonym chlebem. Może nie wszyscy mają świadomość jak wiele potrzeba mozolnej ciężkiej pracy rolnika, który z namaszczeniem  pielęgnuje zasiane łany zbóż aby wydały obfity plon. Plon, z którego będzie świeżo zmielona mąka a z niej wypieczony nowy chleb by dla wszystkich żyjących go starczyło.

Tak tez jak co roku z Ośrodka Kultury wyruszył orszak dożynkowy na uroczysta Mszę Święta by wspólnie podziękować Panu Bogu w modlitwie za zebrane plony.
Niesione przez dzieci ziele, w koszu ozimina i owoce oraz wypleciony przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich dożynkowy wieniec poświecił Ks. proboszcz Jan Szczepaniak.
Pięknie wypieczony bochen chleba przystrojony w kłosy zboża bławaty i zioła starościna tegorocznych dożynek Marta Kondub złożyła na stole ofiarnym,natomiast starosta, którym był pan Stanisław Miś na stół ofiarny w pięknym koszu oplecionym zbożem przyniósł na stół ofiarny miód,wino i grona.
Po zakończonej Mszy Świętej starostowie dożynek pani Marta Kondub i pan starosta Stanisław Miś wraz z sołtysem sołectwa Chałupki Dębniańskie panem Wiesławem Żakiem częstowali zebranych mieszkańców wokół kościoła świeżo upieczonym chlebem, przygotowanymi przez starościnę słodkościami.
Następnie odbył się tradycyjny objazd ulicami sołectwa i orszak dożynkowy udał się do Ośrodka Kultury na wspólny obiad oraz deser w postaci pysznego tortu od starościny dożynek. Natomiast wieczorem odbyła się wiejska dożynkowa zabawa przy zespole
„Brzózanie”. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób z zaangażowaniem przyczynili się do uświetnienia tegorocznych dożynek wiejskich składamy serdeczne podziękowania, za szczodrość i poświęcony czas.