Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Dożynki Parafialne w Wierzawicach

Dożynki Parafialne w Wierzawicach

Dożynki, to radosne święto zakończenia prac żniwnych i podziękowanie Panu Bogu za tegoroczny chleb, wszelkie plony i całoroczną pracę. Tak jak co roku, 15 sierpnia mieszkańcy Wierzawic podziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony.

Poświęcenia wiązanek ziół i wieńców dożynkowych dokonał proboszcz parafii p. w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Wierzawicach ks. Marek Kowalik. W tym roku wieńce dożynkowe do kościoła przyniosła delegacja z przysiółków /Piziaki,Pasternik i Żołyniówki/ i jak co roku Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Śpiewaczy „Wierzawianie”, który zapewnił oprawę muzyczną mszy świętej.
Starostowie tegorocznych dożynek parafialnych pani Barbara Półtorak i pan Andrzej Dziob. Przynosząc owoce ziemi i pracy rąk rolnicy dziękowali Ojcu Niebieskiemu za tegoroczne zbiory, prosili o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, by z nadzieją wypełniać swoje powołanie do pracy na roli.
Uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani rogalikami w ilości ok. 500 szt. z zachowaniem zasad epidemiologicznych. Po Mszy Św. korowód dożynkowy wraz z delegacjami wieńcowymi przejechał głównymi drogami Wierzawic. Organizacją dożynek zajął się sołtys p. Mieczysław Gorzelnik oraz p. Andrzej Socha.