Dożynki Wiejskie w Piskorowicach

Jak to już się stało od wiek wieka 15 sierpnia rolnicy udają się do swoich parafialnych kościołów aby podziękować Bogu za plony. Idą ze śpiewem niosąc wieńce wykonane własnymi rękami.

Nie mogło tej tradycji braknąć i dzisiaj i w naszej Małej ojczyźnie. Wychodząc z Ośrodka Kultury w Piskorowicach barwnym korowodem udaliśmy się do Kościoła parafialnego niosąc wieniec. Wieniec uwity tradycyjnymi metodami na okrągłej podstawie, składa się z trzech serc symbolizujących miłość do Boga do człowieka i do Matki Ziemi Ojczystej.

Przy kościele przywitał nas ksiądz proboszcz i zaprosił do świątyni, gdzie wspólnie z wiernymi naszej parafii mogliśmy dziękować Bogu za tegoroczne zbiory. Na kazaniu ksiądz proboszcz mówił o dziękczynieniu jakie winniśmy składać za plony za wolność ojczyzny w stu lecie cudu nad Wisłą, oczywiście trzeba też dziękować człowiekowi który jest koło nas. Ze względu na stu lecie Bitwy Warszawskiej odśpiewaliśmy Hymn Państwowy.