Dziękuję, że jesteś – Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

„Dziękuję, że jesteś ” – najpiękniejsze słowa, jakie można od kogoś usłyszeć. To jakby wyznanie ”jesteś mi potrzebny, potrzebuję Cię, gdyby nie Ty nie dałbym sobie rady, dziękuję dziękuję dziękuję!” Pod takim hasłem w Ośrodku Kultury odbyły się zajęcia plastyczne z okazji przypadajacych 8 i 10 marca Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Powszechnie wiadomo, że Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn to międzynarodowe święta ustanowione w celu uhonorowania kobiet i mężczyzn na całym świecie. Oba dni mają różne cele, ale oba mają na celu podkreślenie ważnej roli, jaką odgrywają kobiety i mężczyźni w społeczeństwie. Na zajęciach wykonaliśmy upominki w postaci koszyczków z kwiatami, ponieważ własnoręcznie wykonane upominki oraz słowa „dziękuję, że jesteś” są jednymi z najcenniejszych prezentów, jakie można dać innej osobie.
Święto Kobiet i Święto Mężczyzn, które corocznie obchodzimy, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych – mam, tatusiów, koleżanek i kolegów.