Dzień Babci i Dziadka w Brzózie Królewskiej

Dzień Babci i Dzień Dziadka przypadają w Polsce w dniach 21 stycznia i 22 stycznia. Święta te, mające na celu uhonorowanie wszystkich babć i dziadków, mają stosunkowo krótką historię. Skąd wziął się pomysł na Dzień Babci i Dzień Dziadka? W 1964 roku na łamach tygodnika „Kobieta i Życie” wysunięto pomysł wyznaczenia dnia, kiedy szczególnie będzie się czcić wszystkie babcie. Ten pomysł nie spotkał się z natychmiastową odezwą, ale też nie popadł w zupełnie zapomnienie. Rok później bowiem, za sprawą „Tygodnika Poznańskiego” rozpoczęto w Poznaniu obchody Dnia Babci. Początkowo miało to charakter jedynie lokalny i całkiem skromny, ale z biegiem lat idea uhonorowania wszystkich babć rozprzestrzeniała się na kolejne rejony Polski. Dzień Dziadka zaś „przybył” do Polski prawdopodobnie ze Stanów Zjednoczonych i stał się, w pewnym sensie, „pochodną” Dnia Babci. W Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej również pamięta się o tych szczególnych świętach. Dzieci podczas warsztatów wykonały upominki dla swoich babć i dziadków. Mamy nadzieję, że te własnoręcznie wykonane prezenty spodobają się obdarowywanym.