Dzień Dziecka- teatrzyk lalkowy „Czerwony Kapturek szuka księcia”

Dzień Dziecka przypada na 1 czerwca. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Kultury w Hucisku zorganizowali dla najmłodszych obchody ich święta. Dzień Dziecka bez wątpienia jest jednym z ulubionych dni wszystkich dzieci. To doskonała okazja do świętowania i radości. Bo każde dziecko jest wyjątkowe i zasługuje na wyjątkowe chwile.  Głównym punktem wydarzenia był spektakl teatralny w wykonaniu Pań z Biblioteka Publiczna Gminy Leżajsk z  filii: w Brzózie Królewskiej, w Dębnie, w Biedaczowie. Panie: Renata Kozyra , Wioletta Dec , Magdalena Wojtyna oraz Lucyna Węgrzyn zaprezentowały teatrzyk kukiełkowy pt. ” Czerwony Kapturek szuka księcia”. Podczas spektaklu gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Hucisku: grupę maluszków z oddziału przedszkolnego wraz z Panią Olgą Wołczko, grupę starszaków z oddziału przedszkolnego z Panią Renatą Zdeb- Waliłko, pierwszą klasę z wychowawczynią Panią Renatą Juśko, klasę drugą  z wychowawczynią Justyną Kiełbowicz oraz klasę trzecią. Gościliśmy również Panią  Katarzynę Kasperek- nauczyciela muzyki w Szkole Podstawowej w Hucisku oraz Panią  Beatę Zych. Nagłośnieniem wydarzenia zajmował się Pan Antoni Szkodziński- pracownik Ośrodka Kultury w Biedaczowie. Dzieci obejrzały teatrzyk z dużym zaciekawieniem i uwagą. Prawidłowo odpowiadały  na pytania dotyczące morału płynącego z teatrzyku, miały możliwość  obejrzenia z bliska kukiełek. Na dzieci czekała niespodzianka  w postaci Myszki Mini, która częstowała dzieci słodyczami. Ośrodek Kultury w Hucisku  składa ogromne podziękowania  dla Pań z Biblioteki Publicznej Gminy Leżajsk za miłą współpracę,  serdeczność i zaprezentowanie swojego kunsztu teatralnego. W dowód wdzięczności  Gminy Ośrodek Kultury ufundował dla Pań upominki. Dziękujemy dzieciom i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Hucisku za przybycie, za wspólnie spędzony czas.
Wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka życzymy dużo uśmiechu- szerokiego jak tęcza.Niech każdy dzień będzie pełen przygód i odkryć. Niech wasze marzenia się spełniają a codzienność bezustannie was zachwyca, przynosi nowe powody do radości. Byście były otoczone miłością i uwagą.