Dzień Kobiet w Brzózie Królewskiej

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca już od ponad 100 lat. Tego dnia panie i te starsze i te młodsze świętują na całym świecie, otrzymują kwiaty i najserdeczniejsze życzenia. W dniu 5 marca 2019 r. Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej odbył się koncert, na który zaproszone zostały mieszkanki naszej miejscowości oraz goście.

Swoją obecnością zaszczycili nas również Radny Sejmiku woj. podkarpackiego pan Karol Ożóg, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Leżajsk pan Dominik Rup, Dyrektor GOK pan Marek Krauz, Dyrektor GBP pani Krystyna Niemczyk, Radny, a zarazem sołtys Brzózy Królewskiej pan Stanisław Zygmunt, Dyrektor organizacji „Przyszłość Dzieciom” pan Valerii Bernatskyi, Kierownik Artystyczny Lwowskiego Centrum Twórczości pan Jarosław Bytkaluk, Prezes LGD Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy” pani Magdalena Niemczyk, Prezes Strażackiej Orkiestry Dętej pan Stanisław Stępień, Prezes OSP pan Jan Grabarz. Na scenie wystąpił zespół 5FORSTEP działający przy Ośrodku Kultury oraz zespół Szczyrczanka i zespół Hustyanoczka z Ukrainy. Swój program przygotowany z okazji Dnia Kobiet przedstawił również zespół Brzozoki. Uroczysty charakter spotkania podkreślił wystrój sali i pięknie nakryte stoły, na których nie zabrakło poczęstunku przygotowanego przez miejscowe KGW dla wszystkich licznie przybyłych na koncert pań. Mogliśmy również liczyć na pomoc naszych nieocenionych sympatyków (pani Eleonora Król, pani Stanisława Klimek, państwo Krystyna i Czesław Szczęch, sołtys pan Stanisław Zygmunt), za którą serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również wszystkim paniom, które wzbogaciły poczęstunek przyniesionymi smakołykami. Na zakończenie panowie biorący udział w uroczystości złożyli wszystkim kobietom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli kwiaty. Czekoladową niespodziankę wręczył paniom pan Karol Ożóg w imieniu własnym, Posła do Europarlamentu pana Stanisława Ożoga oraz Posła na Sejm RP pana Mieczysława Miazgi.