„Dzień Kobiet” – warsztaty kreatywne w Wierzawicach

„Tyle kobiet dookoła!”
Rankiem, gdy zaspane oczy otwieram po trochu,
mama głaszcze mnie po głowie: – Wstawaj prędzej, śpiochu!

Babcia kraje chleb, smaruje, krząta się od rana.
Z torbą śpieszy listonoszka. – Może jest coś dla nas?
W szkole czeka uśmiech pani, mądrej i kochanej,
a na przerwie — gwar i śmiechy moich koleżanek.
Jeśli kaszel mam, gorączkę, jeśli boli głowa,
jest w pobliżu pani doktor, pomóc mi gotowa.
Mamom, babciom, paniom wszystkim,
dalekim i bliskim,
przesyłamy dziś życzenia
na zielonych listkach.
Na wiosennych listkach młodych,
na wierzbowej bazi,
Dziś w dniu kobiet niech się
każdej coś miłego zdarzy !”
Hanna Łochocka
Dzień Kobiet to dobry pretekst do zabaw plastycznych. Autorskie prace dzieci to najlepszy prezent dla mamy, babci, cioci czy ulubionej koleżanki. Praca plastyczna z okazji Dnia Kobiet to najczęściej laurka lub kwiaty. Nie muszą być to kwiaty z kwiaciarni lub ogródka. Można je zrobić z papieru. W Ośrodku Kultury w Wierzawicach uczestnicy kreatywnych warsztatów plastycznych wykonali laurkę z tulipanami 3D z papieru. W efekcie ich pracy powstały urocze bukiety składające się z różowych tulipanów w koronkowej osłonce z różnokolorowymi papierowymi wstążkami. Celami zajęć były szczególnie: integracja grupy, rozwijanie zdolności manualnych dzieci, kształtowanie u chłopców postawy uprzejmości wobec koleżanek, rozwijanie zainteresowań rolą kobiety w życiu i budzenie szacunku do wszystkich kobiet.