Dzień książki dla dzieci z Huciska

Międzynarodowy „Dzień Książki dla Dzieci” został ustanowiony, aby promować wartościową literaturę dla młodszych odbiorców i wzbudzać u młodych pasji czytelniczej. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena, nieprzerwanie od 1967 roku. „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci” jest także okazją,  by zwrócić uwagę dorosłych, szczególnie rodziców na znaczenie codziennego czytania dla wszechstronnego rozwoju najmłodszych. W Ośrodku Kultury w Hucisku spotkaliśmy się, by uczcić Dzień Książki dla Dzieci. Dzięki uprzejmości i życzliwości Biblioteka Publiczna Brzóza Królewska mogliśmy się cieszyć dużym wyborem książek dla dzieci o przeróżnych tytułach,  bohaterach i tematyce. Niektóre z nich zostały przeczytane podczas zajęć. Dzieci przyniosły ze sobą książki z domu- te, które lubią najbardziej, wymieniały się nimi i z ogromnym zaciekawieniem je przeglądały. Rozmawialiśmy o tym, jak powstały pierwsze książki- czym i na jakim materiale je pisano, o naszych ulubionych bajkach i książkach ostatnio przeczytanych. Zadaniem dzieci było narysowanie i pomalowanie ulubionych bohaterów bajek. Mieliśmy okazję posłuchać pięknego czytania bajki przez mamusię jednego z uczestników zajęć.     Spotkanie to, to była frajda dla duszy i ciała, taka pożywna książkowa dieta.