„Dzień Matki Ziemi” Bądźmy Lasem zajęcia twórcze

” Dzień Matki Ziemi – Bądźmy Lasem” to tytuł zajęć twórczych, jakie odbyły się w Ośrodku Kultury w Hucisku. Podczas zajęć poruszaliśmy tematy dotyczące ekologii, recyklingu i dbania o nasz wspólny dom- naszą planetę oraz o tym, jak można  pomóc Matce Naturze, aby nasz wspólny dom był piękny, czysty i zdrowy. Wykonaliśmy kostiumy z papieru, dzięki którym staliśmy się drzewami , a wspólnie -lasem. Początek maja jest okresem uroczystości upamiętniających symbole narodowe i wielu ważnych wydarzeń, które zapisały się w historii naszej Ojczyzny. Podczas zajęć przypomniane zostało znaczenie majowych świąt: 1 maja, które przypomina o Święcie Pracy, 2 maja, podczas którego obchodzony jest Dzień Flagi Polski, 3 maja symbolizującego Święto Narodowe Konstytucji 3 Mają w rocznicę uchwalenia w 1971r. ustawy regulującej ustrój prawny Polski pod kątem idei wolnościowych i wyzwoleńczych narodu polskiego. Dla naszej Ojczyzny wykonaliśmy serca w biało- czerwone maki, odśpiewaliśmy Hymn Polski. Następnie wyszliśmy na spacer, podczas którego szukaliśmy ziół,  bawiliśmy się w berka i las. Nasze wykonane stroje  i serca biało- czerwone symbolizowały, jak niezwykle ważna jest na nas Matka Ziemia i nasza Ojczyzna Polska.