Dzień Papieski w Chałupkach Dębniańskich

W niedzielę 16 października 2022 r. obchodziliśmy kolejną rocznicę pontyfikatu naszego rodaka Papieża Św. Jana Pawła II. W Dniu Papieskim jesteśmy w duchowej łączności z Ojcem Świętym promując jego nauczanie.
Dziś w kolejną rocznicę po zakończeniu tego pontyfikatu wszyscy widzimy jak ono było skuteczne w rożnych wymiarach. Nauczanie Ojca Świętego było pełne miłości, zmieniające ludzkie serca jak również człowieka i pękające w szwach twarde struktury komunizmu. W naszej małej ojczyźnie, w Chałupkach Dębniańskich, również bardzo uroczyście uczciliśmy ten dzień. Działający przy Ośrodku Kultury zespół wokalno-gitarowy ,,Canta Rhei” z panią Elżbietą Wnęk opiekunem, a zarazem instruktorem gry na gitarze, uczestniczył 16 października we Mszy Świętej tworząc jej całą muzyczną oprawę. Na zakończenie Mszy Św. zespół koncertowo zaśpiewał kilka pięknych pieśni dziękczynnych upamiętniających Wielkiego Polaka OJCA ŚWIĘTEGO – Patrona Naszej Ojczyzny.
Powyższy koncert został nagrodzony obfitymi brawami przez licznie słuchających uczestników.