Dzień Papieski w Dębnie

Pamiętamy… mimo, że czas biegnie, że pokolenia się zmieniają, że świętość jest niemodna… Pamiętamy o naszym wielkim rodaku Św. Janie Pawle II. W minioną niedzielę w kościele parafialnym w Dębnie, spotkaliśmy się by uczcić 23 Dzień Papieski. Słuchaliśmy pieśni wykonywanych przez zespół Dębnianie, Grupę Kamerton pod przewodnictwem Pani Katarzyny Buszta oraz zespół Cantilenae, które działają przy Ośrodku Kultury w Dębnie. Śpiewała dla nas również Antonina Kaszowska, Diakonia Muzyczna działająca przy parafii w Dębnie. Przypomnieliśmy sobie także, różne żarty i śmieszne sytuacje z życia Jana Pawła II. Był to niewątpliwie człowiek, który kochał życie i był szczęśliwy mimo tego, że niósł ciężar odpowiedzialności za Kościół oraz dźwigał krzyż cierpienia. Był to papież który, zawsze był człowiekiem – Wielkim Człowiekiem. Pamiętamy o Nim.

Dziękujemy Ks. Proboszczowi Tadeuszowi z Dębna, Kołu Gospodyń Wiejskich z Dębna i wszystkim zaangażowanym w tegoroczny dzień Papieski.