Dzień Papieski w Dębnie

Ewangelia starości i cierpienia – pod takim hasłem uczciliśmy XXIV Dzień Papieski w Kościele Pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dębnie. Papież, najbardziej znany pacjent na świecie, który w swoim życiu doświadczył wielkiego cierpienia i bólu uczył nas, że może być ono czasem pełnym nadziei i właśnie wtedy Pan Bóg daje nam siłę do pokonania każdej trudności. Podczas koncertu mieliśmy okazję do refleksji nad cierpieniem i starością. W życiu każdego z nas czasem jest bardzo ciężko i czujemy się zagubieni i to właśnie wtedy możemy mieć nadzieję na szczęście, na miłość Pana Jezusa. Podczas tegorocznego Dnia Papieskiego myśleliśmy również o osobach starszych. Szacunek i miłość dla ludzi w podeszłym wieku to jedna z ważniejszych cech ludzkiej postawy. Jan Paweł II pisał „Ludzie starzy pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia”. Wśród zgromadzonej publiczności swoją obecnością zaszczycił nas Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk pan Marek Krauz, Dyrektor Zespołu Szkół w Dębnie pani Anna Trębacz, Wiceprzewodniczący Rady Gminy pan Kazimierz Krawiec oraz Sołtys naszej wsi pan Wiesław Perykasza. W trwającym ponad godzinę muzycznym wspomnieniu Ojca Świętego mogliśmy wysłuchać pieśni przygotowanych przez:
Zespół Cantilenae
Amelia Kojder
Studio Piosenki pod opieką pani Katarzyny Kasperek
Antek i Karol Wojtyna
Diakonia Muzyczna
Antonina Kaszowska
Magdalena Kosior
Katarzyna Kasperek
Zespół Dębnianie przy akompaniamencie Stanisława Osipa
Wioletta Bochenek.
Bogaty repertuar i doskonale wykonane utwory solowe oraz zespołowe, które płynęły prosto z serc sprawiły, że były momenty wzruszeń i emocji, za które bardzo Wam wszystkim dziękuję.
Słowa podziękowania kieruję do proboszcza naszej Parafii Ks. Tadeusza Barcikowskiego za pomoc i pozytywną pełną radości postawę w czasie organizacji, dziękuję pani Katarzynie Kasperek za pracę w przygotowanie Studia Piosenki oraz Stanisławowi Osipowi za czuwanie nad nagłośnieniem; dziękuje również koleżankom z KGW Dębno za przygotowanie kremówek dla naszych artystów.