Dzień Seniora w Brzózie Królewska

Dzień Seniora to szczególne święto w kalendarzu Ośrodka Kultury w Brzózie Królewskiej. To czas kiedy myśli kierujemy w stronę osób, które są niezwykle ważne w społeczeństwie i doceniane za mądrość płynącą z doświadczenia życiowego. W minioną sobotę 10 lutego 2024 r. seniorzy z Brzózy Królewskiej spotkali się na tym swoim dorocznym święcie. Uroczystość zgromadziła dużą liczbę uczestników, wśród których nie zabrakło zaproszonych gości: Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko, Radnego Powiatu, a zarazem Dyrektora Zespołu Szkół pana Mariana Grabarza, Radnych Brzózy Królewskiej: pana Dominika Rup, pana Zdzisława Szczęcha, pana Stanisława Zygmunta, pana Piotra Turczyna. Na spotkanie z seniorami przybył również Dyrektor GOK pan Marek Krauz wraz z Wicedyrektorem panią Magdaleną Niemczyk, delegacja z Gminy Łopiennik Górny na czele z Dyrektorem GOK panem Dariuszem Zawadą, Dyrektorka GOPS pani Ewa Kania. Swoją obecnością zaszczycił seniorów Ksiądz Proboszcz Edward Kołodziej wraz z Ks. Prałatem Stanisławem Leśniewskim. Nie zabrakło prezesa OSP pana Jana Grabarza, prezesa Strażackiej Orkiestry Dętej pana Stanisława Stępnia, prezesa SRW Brzóza Królewska pani Heleny Karaś, prezesa LKS Azalia pana Pawła Karasia oraz pana Stanisława Zygmunta przedstawiciela LKS Azalia sekcja kolarska. Podczas Dnia Seniora pary obchodzące jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego odebrały z rąk Wójta Gminy Leżajsk listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. Takich par w tym roku było dziewiętnaście. Na scenie wystąpił zespół Brzozoki, dziecięcy zespół „Wesołe Nutki” działający przy miejscowym Ośrodku Kultury. Dla seniorów pięknie zaśpiewała pani Iwona Lis, a przybyła na to wyjątkowe święto „ciotka z Ameryki”, w której postać wcieliła się pani Magdalena Niemczyk rozweseliła uczestników przyśpiewkami i śmiesznymi podarunkami. Wieczór zakończył się poczęstunkiem przygotowanym przez brzózańskie Koło Gospodyń Wiejskich oraz biesiadą przy muzyce w wykonaniu niezastąpionej kapeli „Brzózanie”, za co szczególnie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania. Dziękujemy za każde wsparcie, miłe słowa, pomoc, a uczestnikom za liczną obecność.