Dzień Seniora w Brzózie Królewskiej

Dzień Seniora to okazja nie tylko do składania życzeń ludziom starszym, ale również do podziękowania im za obecność, mądrość, doświadczenie i pogodę ducha, którymi się z nami na co dzień dzielą. 9 lutego 2019 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej można było zobaczyć same uśmiechnięte twarze, same eleganckie panie i dostojnych panów. Właśnie w tym dniu świętowali miejscowi seniorzy, którzy bardzo licznie przybyli na to spotkanie.

Organizatorami tego święta byli: Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, GOK Gminy Leżajsk, Ośrodek Kultury i KGW z Brzózy Królewskiej. Uroczystość rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości: księdza proboszcza Edwarda Kołodzieja, Posła na Sejm RP pana Mieczysława Miazgi, Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko, Radnego Sejmiku woj. podkarpackiego pana Karola Ożoga, Radnego Powiatu Leżajskiego, a zarazem Dyrektora Zespołu Szkół w Brzózie Król. pana Mariana Grabarza, Radnych Brzózy Królewskiej pana Stanisława Zygmunta, pana Zdzisława Szczęcha, Dyrektora GOK pana Marka Krauza, Sędziego Sądu Apelacyjnego pana Edwarda Lorysia, Kierownika artystycznego Lwowskiego Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży Pana Jarosława Bytkaluka, Prezesa LGD Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy” pani Magdaleny Niemczyk, Prezesa LKS Azalia sekcja kolarska pana Stanisława Zygmunta, prezesa Strażackiej Orkiestry Dętej pana Stanisława Stępnia, prezesa OSP pana Jana Grabarza. W stronę seniorów popłynęły od wszystkich najserdeczniejsze życzenia, a te szczególne Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko skierował do par obchodzących jubileusz wieloletniego pożycia małżeńskiego. Oprócz życzeń czcigodni jubilaci otrzymali z rąk Wójta medale nadane przez Prezydenta RP, okolicznościowe listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. W niezwykle bogatym programie artystycznym wystąpił zespół Brzozoki, zespoły taneczne oraz wokaliści ze Lwowa. W tym dniu swój debiut sceniczny miał też zespół tańca „5forstep”. Niespodzianką był występ grupy a la ABBA – zaprezentowała się nie tylko wokalnie, ale i zachwyciła publiczność swoim przebraniem, które częściowo zostało zakupione dzięki wsparciu LGD. Do łez rozbawiły wszystkich skecze przygotowane przez grupę kabaretową zespołu Brzozoki. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla wszystkich poczęstunek, a wsparcia udzielili: Radny powiatowy pan Marian Grabarz, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Leżajsk pan Dominik Rup, pani Eleonora Król oraz pani Stanisława Klimek. Darczyńcom dziękujemy, a wszystkim Seniorom raz jeszcze składamy serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego. Czekamy na ponowne spotkanie w przyszłym roku, które mamy nadzieję odbędzie się w jeszcze większym gronie.