Dzień Seniora w Brzózie Królewskiej

W sobotę 1 lutego 2020 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej odbyło się uroczyste spotkanie seniorów. To święto już na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń i jest bardzo oczekiwane przez starszych mieszkańców. Ten dzień to nie tylko życzenia i występy artystyczne, ale to okazja do rozmów i integracji oraz pokazania, że seniorzy są dla wszystkich bardzo ważni.

Organizatorem Dnia Seniora był Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, GOK Gminy Leżajsk, Ośrodek Kultury i KGW z Brzózy Królewskiej. Świętowanie rozpoczęło się od powitania gości: księdza proboszcza Edwarda Kołodzieja, Senatora RP pana Stanisława Ożoga wraz z małżonką, Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko, Radnego Powiatu Leżajskiego, a zarazem Dyrektora zespołu Szkół w Brzózie Król. pana Mariana Grabarza, Radnych Brzózy Król. pana Dominika Rup, pana Stanisława Zygmunta, pana Zdzisława Szczęcha, pana Piotra Turczyna, dyrektora GOK pana Marka Krauza, Dyrektorki GOPS pani Ewy Kania, Prezesa LKS Azalia sekcja kolarska pana Stanisława Zygmunta, Prezesa Strażackiej Orkiestry Dętej pana Stanisława Stępnia, Prezesa OSP pana Jana Grabarza, Prezesa Fundacji „Wolno Marzyć” pana Przemysława Pączka, Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Król. pana Mariusza Nycza, Przewodniczącego Rady Sołeckiej pana Zbigniewa Młynarskiego, Prezesa WZKiOR pana Mieczysława Bochenka oraz Członka Zarządu WZKiOR, a zarazem Wiceprzewodniczącej Wojewódzkiego Związku KGW pani Stefani Michałek. W stronę seniorów goście skierowali najlepsze życzenia, a szczególne słowa uznania popłynęły dla par obchodzących wieloletnie jubileusze małżeńskie. Pary te otrzymały też z rąk Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko medale nadane przez Prezydenta RP, listy gratulacyjne, upominki i kwiaty. Natomiast Senator RP pan Stanisław Ożóg zadbał o dobry nastrój i przekazał dla zebranych seniorów gąsiorek „senatorówki”, za który dziękujemy. W tym dniu na scenie wystąpił zespół taneczny 5Forstep działający przy Ośrodku Kultury oraz grupa Brzozoki, która oprócz programu wokalno-kabaretowego przedstawiła również widowisko kolędnicze. Na scenie nie zabrakło pani Genowefy Szczęch z nieodłączną harmonijką ustną. Miłym akcentem Dnia Seniora było wspólne kolędowanie z Ks. Proboszczem Edwardem Kołodziejem. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek, a wsparcia udzielili Radny Powiatowy pan Marian Grabarz, Wiceprzewodniczący Rady Gminy pan Dominik Rup, Radni Brzózy Król. pan Stanisław Zygmunt, pan Piotr Turczyn, pan Zdzisław Szczęch, Sklep Spożywczo – Przemysłowy Kazimiera i Józef Koczajowscy, państwo Krystyna i Czesław Szczęch, pani Eleonora Król, pani Stanisława Klimek, pani Wiesława Markowicz. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, ze za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.