Dzień Seniora w Brzózie Królewskiej

W sobotę 7 maja 2022 r. po długiej przerwie w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej odbyło się uroczyste spotkanie seniorów. To święto już na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń i jest bardzo oczekiwane przez starszych mieszkańców. Ten dzień to nie tylko życzenia i występy artystyczne, ale to okazja do rozmów i integracji oraz pokazania, że seniorzy są dla wszystkich bardzo ważni. Organizatorem Dnia Seniora był Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, GOK Gminy Leżajsk, Ośrodek Kultury i KGW z Brzózy Królewskiej. Świętowanie rozpoczęło się od powitania gości: Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko, Radnego Powiatu Leżajskiego, a zarazem Dyrektora Zespołu Szkół w Brzózie Król. pana Mariana Grabarza, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Leżajsk pana Dominika Rup i drugiego Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Leżajsk pana Dariusza Mędrka, Radnych Brzózy Król. pana Stanisława Zygmunta, pana Zdzisława Szczęcha, pana Piotra Turczyna, dyrektora GOK pana Marka Krauza, Dyrektorki GOPS pani Ewy Kania, Prezesa Strażackiej Orkiestry Dętej pana Stanisława Stępnia. W stronę seniorów goście skierowali najlepsze życzenia, a szczególne słowa uznania popłynęły dla par obchodzących wieloletnie jubileusze małżeńskie. Pary te otrzymały też z rąk Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko listy gratulacyjne, upominki i kwiaty. W tym dniu na scenie wystąpiła wokalistka pani Iwona Lis oraz grupa Brzozoki, która przygotowała z tej okazji program wokalno-kabaretowy. Na scenie nie zabrakło pani Genowefy Szczęch z nieodłączną harmonijką ustną. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek, a wsparcia udzielili: Radny Powiatowy pan Marian Grabarz, Sklep Spożywczo – Przemysłowy Kazimiera i Józef Koczajowscy, państwo Krystyna i Czesław Szczęch, pani Eleonora Król, pani Stanisława Klimek, pani Albina Grabarz. Wszystkim sympatykom naszego Ośrodka Kultury serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w organizacji tego wspaniałego święta, dziękujemy również koleżance Madzi za prowadzenie, a koledze Staszkowi za obsługę techniczną. Seniorom dziękujemy za liczne przybycie i życzymy dużo zdrowia i uśmiechu. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.