Dzień Seniora w Brzózie Królewskiej

Osoby starsze są w społeczeństwie niezwykle ważne – to one przekazują młodszym pokoleniom swoją mądrość, a ukochana babcia czy dziadek to dla wnucząt najlepszy przyjaciel i nauczyciel. W minioną sobotę 6 maja 2023 r. seniorzy z Brzózy Królewskiej spotkali się w miejscowym Ośrodku Kultury na swoim dorocznym święcie.
Uroczystość ta zgromadziła dużą liczbę uczestników, wśród których nie zabrakło zaproszonych gości: Senatora RP pana Stanisława Ożoga, Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko, Radnego Powiatu, a zarazem Dyrektora Zespołu Szkół pana Mariana Grabarza, Radnych Brzózy Królewskiej: pana Dominika Rup, pana Zdzisława Szczęcha, pana Stanisława Zygmunta, pana Piotra Turczyna. Na spotkanie z seniorami przybył również Dyrektor GOK pan Marek Krauz, Dyrektor GOK z Łopiennika Górnego pan Dariusz Zawada, Dyrektorka GOPS pani Ewa Kania i Zastępca Dyrektora ARiMR pan Andrzej Kraska. Swoją obecnością zaszczycił seniorów Wikary miejscowej Parafii Ks. Szymon Kot. Nie zabrakło prezesa OSP pana Jana Grabarza, prezesa Strażackiej Orkiestry Dętej pana Stanisława Stępnia, prezesa SRW Brzóza Królewska pani Heleny Karaś. Podczas Dnia Seniora pary obchodzące jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego odebrały z rąk Wójta Gminy Leżajsk listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. Na scenie wystąpił zespół Brzozoki, zespół Pieśni i Tańca Ludowego Zagrodzianie i zespół Z Woli Babki z Gminy Łopiennik Górny. Dla seniorów pięknie zaśpiewała pani Iwona Lis i uczennica Centrum Sztuki Wokalnej Julia Zygmunt, na harmonijce ustnej zagrała również pani Eugenia Szczęch. Wieczór zakończył się poczęstunkiem przygotowanym przez brzózańskie Koło Gospodyń Wiejskich oraz biesiadą przy muzyce w wykonaniu niezastąpionego pana Tadeusza Kubackiego. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania. Dziękujemy za każde wsparcie, miłe słowa, pomoc, a uczestnikom za liczną obecność.