Dzień Seniora w Chałupkach Dębniańskich

W piękne majowe popołudnie tj. 28.05.2022r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich miała miejsce cykliczna uroczystość związana z obchodami ,,Dnia Seniora”. W większości zaproszeni seniorzy nas nie zawiedli i zaszczycili swą obecnością w tak ważnym dniu organizowanym na ich cześć. Swą obecnością w tym ważnym dla seniorów dniu z ramienia pana Wójta zaszczyciła nas pani Lucyna Bednarz – Skarbnik Gminy Leżajsk, Radny Gminy Leżajsk pan Dominik Ogryzek, Dyrektor GOK pan Marek Krauz, Kierownik artystyczny GOK pani Magdalena Niemczyk oraz Sołtys Sołectwa Chałupki Dębniańskie pan Wiesław Żak. Gościliśmy również panią Barbarę Majkut, wychowawczynię i uczniów Kl. III Szkoły Podstawowej z programem dla babci i dziadzia.
W obecnym 2022 roku przy licznie zaproszonych gościach świętowało osiem jubileuszowych par małżeńskich.
65 rocznicę pożycia małżeńskiego obchodzili państwo Aniela i Stanisław Cierpiszowie, 60 rocznicę pożycia małżeńskiego obchodziło dwie pary: Maria i Jan Gajda oraz Helena i Jan Salwach. Trzy pary z 55-letnim stażem małżeńskim tj. Anna i Andrzej Machno, Maria i Józef Przeszło, Maria i Józef Majkut. Dwie pary małżeńskie obchodziło 50-lecie pożycia małżeńskiego tj. Stanisława i Józef Piela oraz Zofia i Stanisław Flak. Wszystkim uczestnikom powyższej uroczystości honorowi goście złożyli piękne życzenia, gratulacje, kwiaty i upominki ufundowane przez Urząd Gminy w Leżajsku.
Na tę piękną okoliczność, by umilić czas seniorom został przygotowany wesoły program artystyczny składający się z wierszy z życzeniami, piosenek i tańca w wykonaniu uczniów kl. III. przygotowanych przez panią wychowawczynię Barbarę Majkut w ramach wzajemnej współpracy. Dla seniorów wystąpił również z programem miejscowy zespół śpiewaczy ,,Chałupczanie”, któremu akompaniował pan Paweł Krukowski. Wesołe dwa monologi o nadchodzącej starości i ekologicznym gotowaniu z rozbrajającym humorem opowiedziała seniorom miejscowa gawędziarka Krystyna Stopyra. Prosto z lotniska z bagażem prezentów wraz z przyśpiewkami pełnymi humoresek dostojnych seniorów odwiedziła bogata ,,ciotka z Ameryki”, w którą wcieliła nasza pani kierownik Magdalena Niemczyk. Ubaw był niesamowity i śmiechu co nie miara, czasem aż do wyciśniętych łez radości.
Po części artystycznej we wspaniałej atmosferze wszyscy goście zasiedli przy suto zastawionych stołach smacznymi potrawami w charakterze poczęstunku przygotowanymi przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Nie obyło się również bez muzyki i tańców, gdzie przy dopisujących humorach goście bawili się do późnych godzin nocnych.
Pozostały nam już tylko miłe wspomnienia do następnego roku.