Dzień Seniora w Chałupkach Dębniańskich

Czego życzyć Wam kochani,
nazywani seniorami?
Tradycyjnie – zdrowia najpierw,
bo największym ono skarbem.

Niech Wam włosy nie siwieją,
niech Wam stawy nie rdzewieją,
niechaj w krzyżach nic nie strzyka,
niechaj w sercach gra muzyka.
Niechaj oczu Waszych ciepło
darzy blaskiem niczym niebo.

Żyjcie długo, jak najdłużej
i humory niech Wam służą.
Niech ta jesień życia złota
zaoszczędzi Wam kłopotów,
niech spod nóg usuwa kłody,
abyście wciąż się czuli młodo.

Jadwiga Zgliszewska

Każdy senior  to chodząca encyklopedia wiedzy i doświadczeń życiowych.
Ile przeżyli i co widzieli dzisiaj po przeżytych  latach dzielą się  bagażem życiowych doświadczeń.
W piękne majowe popołudnie dniu 27.05.2023 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich pod przewodnim hasłem „DZISIAJ ŚWIĘTUJĄ SENIORZY” miała miejsce cykliczna uroczystość związana z obchodami ,,Dnia Seniora”. Rok rocznie Święto Seniora rozpoczynamy okolicznościową Mszą Św., którą w intencji seniorów odprawia Ks. proboszcz Jan Szczepaniak za co składamy serdeczne podziękowania. W większości zaproszeni seniorzy nas nie zawiedli i zaszczycili swą obecnością w tak ważnym dniu organizowanym na ich cześć.
Z  ramienia pana Wójta zaszczyciła nas pani Lucyna Bednarz – Skarbnik Gminy Leżajsk  złożywszy najserdeczniejsze życzenia wielu lat w zdrowiu , spokoju i radości , by seniorzy mogli spełniać swoje marzenia i realizować swoje pasje. Gościliśmy również  Dyrektora GOK Gminy Leżajsk pana Marka Krauza, który życzył seniorom dni pełnych ludzkiej życzliwości, pomocy, wdzięczności  i szacunku od młodego pokolenia. Do życzeń dla seniorów dołączyła się pani Magdalena Niemczyk w-ce dyrektor GOK oraz sołtys sołectwa Chałupki Dębniańskie pan Wiesław Żak  życząc seniorom, by im zdrowie dopisywało , a młode pokolenia niech korzystają z Waszej mądrości życiowej, by dzięki Wam każdy dzień na świecie był lepszym pełnym szacunku dla każdego z osobna. Sołtys  pan Wiesław Żak złożył również życzenia i podziękowania  członkiniom KGW – również seniorkom i w dowód wdzięczności wręczył każdej pani  po symbolicznej róży.
W obecnym 2023 roku przy licznie zaproszonych gościach świętowało 4 jubileuszowe pary małżeńskie :
 Zofia i Michał Smusz  -z 65letnim stażem pożycia małżeńskiego
 Maria i Edward Wnęk oraz Helena i Franciszek Grzywna- z 55 letnim stażem pożycia małżeńskiego
 Stanisława i Stanisław Jasic  – z 50 letnim stażem pożycia małżeńskiego
Super Jubilatom powyższej uroczystości honorowi goście złożyli piękne życzenia, gratulacje, kwiaty i upominki
ufundowane przez Urząd Gminy w Leżajsku.
Na tę piękną okoliczność, by umilić czas seniorom został przygotowany wesoły program artystyczny składający się z wierszy , życzeń , piosenek i tańca w wykonaniu uczniów kl. II. przygotowanych przez panią wychowawczynię Władysławę Baj w ramach wzajemnej współpracy. Wystąpił również  wokalno-instrumentalny zespół ,, Canta Rhei” grający na dzwonkach chromatycznych i w kilku scenkach kabaretowych, z opiekunem a zarazem instruktorem panią Elżbietą Wnęk, oraz zespół śpiewaczy ,, Chałupczanie” przy akordeonowym akompaniamencie Natalii Florek i Sebastiana Kycia działający przy miejscowym Ośrodku Kultury. Z pięknym programem wokalno-kabaretowym gościł umilając czas seniorom zaprzyjaźniony
zespół „Brzozoki”  z Brzózy Królewskiej , który w repertuarze przedstawił super monologi pełne humoru wyciskające  łzy ubawionym seniorom. Wspaniałe było  wystąpienie zespołu śpiewaczego „Brzozoki” z repertuarem piosenek cygańskich, których dopełnieniem były charakterystyczne  przepiękne  stroje cygańskie. Mieliśmy zaszczyt gościć kilka super seniorów z Leżajska, którzy w ramach wdzięczności za gościnę przywieźli  koszyk  krupnioków częstując wszystkich gości. Po części artystycznej we wspaniałej atmosferze wszyscy goście zasiedli przy suto zastawionych stołach smacznymi potrawami w charakterze poczęstunku przygotowanymi przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Nie obyło się również bez muzyki i tańców, gdzie przy dopisujących humorach goście bawili się do późnych godzin nocnych. Pozostały nam już tylko miłe wspomnienia  z pozdrowieniami do następnego roku.