Dzień Seniora w Hucisku

Dzień Seniora to szczególne święto ludzi starszych, którym niewątpliwie należny się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość, jakim obdarowują młodsze pokolenia. Seniorzy to bogata skarbnica wiedzy i życiowej mądrości , której nabywa się z upływem lat.
13. 01. 2019 Koło Gospodyń Wiejskich w Hucisku przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Giedlarowej oraz sołtysem i radnym wsi Hucisko kolejny już raz zorganizowało specjalną uroczystość poświęconą seniorom z Huciska.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali sołtys wsi Hucisko Adam Stępień oraz przewodnicząca KGW w Hucisku Grażyna Buczkowska.
Honorowymi gośćmi byli Wójt Gminy Leżajsk Pan Krzysztof Sobejko, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk Pan Marek Krauz, duszpasterz kościoła w Hucisku Ojciec Dariusz Róg oraz radny wsi Hucisko Wojciech Loryś.
Dzień Seniora był oczekiwanym wydarzeniem. Goście z wielką chęcią i radością przybyli na obchody ich święta. Wśród seniorów byli też jubilaci, którzy w tym roku obchodzą swoją pięćdziesiątą i pięćdziesiątą piątą rocznicę ślubu. Z rąk Wójta Gminy Leżajsk Krzysztofa Sobejko pary jubileuszowe otrzymały upominki i kwiaty. Była to bardzo podniosła chwila , pojawiły się łzy wzruszenia.
…” Jesień życia naszego, zmarszczki jak liście
na twarzach nam układa
i jak trawy źdźbła, pasemka białe we włosy wplata.
Lecz ja ciągle widzę młodość , w naszym wnętrzu ukrytą
i wciąż czuję miłość prawdziwą, za każdym razem,
gdy oczy mimowolnie w twoją biegną stronę,
za każdym razem, gdy blisko jestem ciebie
i gdy usta pragnieniem ust twoich drgają spragnione”…P. Kasjas

Odśpiewano tradycyjne „Sto lat” dla wszystkich seniorów.
Uczestnicy uroczystości wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez Panią Justynę Niźnik a przedstawionego przez dzieci i młodzież z Huciska. Imprezę uświetnił zespół ” Sami Swoi” z Huciska pod przewodnictwem Krzysztofa Łoina , który wypełnił salę największymi przebojami . Radosna i wesoła muzyka zachęcała uczestników Dnia Seniora do tańca.
Przy kawie i poczęstunku seniorzy miło spędzili czas, a pogawędki przy stołach przeplatane były odśpiewaniem wielu piosenek biesiadnych i kolęd.
Wszystkim dopisywały humory, co świadczy o tym, iż takie spotkania są niezwykle ważne i potrzebne.
Nie na tym bowiem polega rzecz, aby dodać lat do życia, ale na tym przede wszystkim, aby dodać życia do lat.