Dzień Seniora w Hucisku

W kalendarzu pojawiają się takie dni, które są okazją do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku. 16.02.2020 r. w Hucisku obchodziliśmy taki dzień – Dzień Seniora. To święto miało na celu kształtowanie właściwego społecznego postrzegania osób starszych oraz zapewnienie im godnego życia.

Stało się już zatem tradycją naszej miejscowości, że co roku spotykamy się, aby uczcić ten piękny dzień i podziękować naszym drogim seniorom za to, że dzięki nim nie pokryły się kurzem nasze obyczaje, że to z ich ust młode pokolenie dowiaduje się o minionym czasie, za to, że ich serca i ręce sprawiły, że rodzinne domy stały się bezpieczną przystanią dla dzieci i wnuków. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Leżajsk Pan Krzysztof Sobejko, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk Pan Marek Krauz, Prezes Lokalnej Grupy Działania „Region Sanu i Trzebośnicy” i Kierownik do spraw kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej Pani Magdalena Niemczyk, ojciec Dariusz, duszpasterz kościoła w Hucisku.
Podczas uroczystości swój jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego obchodziło dwie pary, które z rąk Pana Wójta Krzysztofa Sobejko otrzymały upominki i kwiaty oraz listy gratulacyjne.
Organizatorami uroczystości byli: Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk, Koło Gospodyń Wiejskich w Hucisku, radny wsi Hucisko Pan Wojciech Loryś, sołtys wsi Hucisko Pan Adam Stępień. Koło Gospodyń Wiejskich w Hucisku na czele z Przewodnicząca Grażyną Buczkowską jak co roku przygotowało dla uczestników Dnia Seniora pyszny poczęstunek.
Gościliśmy grupę teatralną działającą przy ośrodku Kultury w Wierzawicach pod dyrekcją Pani Danuty Danak – animatora kultury z Gminnego Ośrodka Kultury w Wierzawicach. Grupa ta zaprezentowała sztukę pt. „Wdowa na Wydaniu”. „Wdowa na wydaniu” to świetna, humorystyczna, a jednocześnie życiowa, mądra i pouczająca sztuka teatralna. W spektaklu wystąpili:
Józefa Piziak – wdowa, Zofia Popowicz – Walentowa, Tadeusz Walania – Walenty, Irena Walania – sąsiadka, żebraczka, Lucyna Lic – Andrzejowa, cyganka, Wiktoria Czerwonka – Andzia, cyganka, Patryk Czop- parobek.
W każdych podejmowanych działaniach, także i w tym niezwykle mocno nas wsparła Pani Kierownik Artystyczny Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej a zarazem prezes Lokalnej Grupy Działania „Region Sanu i Trzebośnicy” Magdalena Niemczyk, która zaprezentowała dla naszych seniorów humorystyczną scenkę „Wędrująca paczka” – niespodziewane prezenty. Scenka ta wprowadziła do naszej uroczystości dużo pozytywnych emocji, radości a jednocześnie zaskoczenia.

Przy okazji tak uroczystego święta nie mogło zabraknąć dzieci i młodzieży z Huciska. Osoby starsze są w ich życiu ogromnie ważne. Ukochana babcia czy dziadek to dla wnucząt najlepszy przyjaciel i nauczyciel. Dzieci i młodzież zaśpiewali kilka folkowych utworów. Z tej okazji dziękujemy Pani Justynie Niźnik za współpracę z Kołem Gospodyń Wiejskich i za zaangażowanie. Dziękujemy również dzieciom i młodzieży za uświetnienie uroczystości.

Nagłośnieniem całej uroczystości po mistrzowsku zajął się Pan Stanisław Osip – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej.

Wszystkim Seniorom życzymy wiele zdrowia, tyleż samo miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych, aby w kolejnych latach nigdy nie zabrakło zapału do wspierania kolejnych pokoleń, a każdy dzień niech dostarcza im wiele radości, łask Bożych i uśmiechu na twarzy, aby marzenia skrywane na dnie serca, doczekały się spełnienia.