Dzień Seniora w Hucisku

12 czerwca 2022 w Hucisku seniorzy obchodzili swoje święto- Dzień Seniora. To bardzo ważne święto i doskonała okazją do podkreślenia wyjątkowej roli osób starszych w naszym społeczeństwie. Mądrość ich i doświadczenie życiowe, to wartości absolutnie nie do przecenienia. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili : Wójt Gminy Leżajsk Pan Krzysztof Sobejko, Duszpasterz Kościoła w Hucisku o. Dariusz Róg, Kierownik Artystyczny Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk Pani Magdalena Niemczyk, Radny Gminy Leżajsk Pan Wojciech Loryś. Jak na Dzień Seniora przystało, nie zabrakło serdecznych życzeń oraz upominku dla pary jubileuszowej, obchodzącej swoje 55- lecie pożycia małżeńskiego.
Uroczystość wspaniale prowadziła Pani Magdalena Niemczyk. Dzień Seniora został uświetniony poprzez występ dzieci z Huciska: Idy Wawrzak i Wojciecha Banasia, grupy śpiewaczej” Olszynka” z Ośrodka Kultury w Biedaczowie pod kierownictwem Pani Agnieszki Niemiec, lokalnego zespołu muzycznego ” Sami Swoi ” oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Huciska. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania wesołych piosenek przez seniorów , którym przygrywali , łącząc swoje siły, Panowie z ” Olszynki” i grupy ” Sami Swoi „. Było bardzo przyjemnie, wesoło i miło.
Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Leżajsk P. Krzysztof Sobejko, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk w Giedlarowej, Koło Gospodyń Wiejskich w Hucisku, Sołtys wsi Hucisko Adam Stępień.