Dzień Seniora w Hucisku

Sobotnie popołudnie 20 stycznia w Ośrodku Kultury w Hucisku poświęcono seniorom z Huciska. Organizatorami uroczystego Dnia Seniora byli: Wójt Gminy Leżajsk Pan Krzysztof Sobejko, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk, Ośrodek Kultury w Hucisku,  Koło Gospodyń Wiejskich z Huciska, Sołtys i Radny wsi Hucisko. Tego dnia wszyscy starsi mieszkańcy Huciska mogli wspolnie zasiąść  do stołu,  pobyć razem, porozmawiac, świętować  i cieszyć sie swoją obecnością. Podczas uroczystości swój jubileusz 55 lat rocznicy ślubu obchodziła jedna para małżeńska. Swoją  obecnością  podczas wydarzenia zaszczycili zaproszeni goście: Wójt Gminy Leżajsk Pan Krzysztof Sobejko, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej Pan Marek Krauz, Wicedyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej Pani Magdalena Niemczyk,  która zarazem pięknie prowadziła całą uroczystość,  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Hucisku Pani Elżbieta Żak,  Radny Gminy Leżajsk Pan Wojciech Loryś. Po części oficjalnej, pełnej dobrych życzeń i ciepłych słów od zaproszonych gości do seniorów, odbył się uroczysty obiad, po którym nastąpiła cześć artystyczna. W części artystycznej zaprezentowali się  uczniowie klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej w Hucisku przedstawiając skocznie i energicznie a zarazem pięknie taniec ” Lasowiaczek” .Dzieci przygotowała Pani Renata Juśko- Wychowawczyni pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Hucisku. Na scenie swój kunszt muzyczny przedstawili również  członkowie Koła Gospodyń Wiejskich ze  Starego Miasta, śpiewając kolędy, piosenki o seniorach oraz piosenki biesiadne, mocno uświetniając uroczystość swoim występem. W części artystycznej wzięły udział  dzieci i mlodzież działający przy Ośrodku Kultury w Hucisku. W wyjątkowy sposób zaśpiewały kolędy oraz wykonały uroczo nastrojowy taniec z lampionami do piosenki ” Noel”, których przygotowała Grażyna Buczkowska- animator kultury z Ośrodka Kultury w Hucisku. Na zakończenie części artystycznej na wydarzeniu pojawił się niespodziewany gość- Ciocia z Ameryki z wypełnioną po brzegi prezentami dla seniorów walizką. Ta humorystyczna scenka sprawiła  seniorom wiele radości, uśmiechu i dobrej zabawy. W rolę Cioci z Ameryki wcieliła się bardzo uzdolniona Wicedyrektor GOK Pani Magdalena Niemczyk. Ogromny wkład w organizację Dnia Seniora wniosło lokalne Koło Gospodyń Wiejskich z Huciska, zapewniając poczęstunek dla uczestników  uroczystości, serwując pyszne danie oraz swojskie ciasta i przekąski.
Dzień Seniora to ukłon wobec osób starszych, to symbol pamięci i wdzięczności  kierowany do starszych mieszkańców Huciska.