Dzień Seniora w Maleniskach

Stało się już tradycją, że nasz Ośrodek Kultury w Maleniskach obchodzi „Dzień Seniora” w styczniowe dni, kiedy to wnuczęta składają życzenia swoim Babciom i Dziadkom. 19 stycznia w murach OK Maleniska odbyło się po raz kolejny uroczyste spotkanie. Wśród zaproszonych gości, swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP – Pan Mieczyslaw Miazga, Poseł na Sejm RP – Pan Jerzy Paul, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Pan Karol Ożóg, Dyrektorka GOPS – Pani Ewa Kania, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk – Pan Marek Krauz.

W części artystycznej, którą przygotowały Panie: Angelika Maczuga i Ewelina Cebula, swoim talentem scenicznym wykazały się dzieci z Malenisk. Nie zabraklo wierszyków i piosenek. Swoje umiejętności wokalne, podarowane naszym Seniorom, zaprezentował Maks Sinkowski w kolędzie „Tylko jedna jest taka noc”. Na zakończenie, dziecięcy zespół taneczny „Malinki”, zatańczył układ do piosenki „Babuszki staruszki”.
Podczas naszej akademi zostały wręczone upominki dla jubilatów. Okrągłe rocznice ślubu obchodzili: Józefa i Edward Cebulowie (pięćdziesiąta rocznica), Zofia i Władysław Zawadzcy (pięćdziesiąta piąta rocznica).
Tradycyjnie po części artystycznej goście zostali zaproszeni na gorący poczęstunek, który przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Malenisk. Podczas sobotniej imprezy, w tak zwanym międzyczasie, do wspólnego kolędowania zachęcali Panowie z Zespołu „Malina”.
Przeszedł już do historii i zostanie w naszej pamięci, kolejny „Dzień Seniora w Maleniskach”. Życzymy Seniorom, by w kolejnym roku spotkali się w takim samym, albo liczniejszym gronie. Seniorzy mają wyjątkową rolę, ponieważ są ostoją naszej tradycji.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się swoją obecnością i pracą, by ten wieczór zagościł w naszych sercach na zawsze.