Dzień Seniora w Maleniskach

W dniu 15 maja 2022 roku odbył się Dzień Seniora w Maleniskach. Tegoroczne świętowanie było wyjątkowe, ponieważ cała uroczystość odbyła się w plenerze.

Życzenia dla seniorów złożyli zaproszeni goście: Pani Lucyna Bednarz – Skarbnik Gminy Leżajsk, Pan Marek Krauz – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk, oraz gospodarz naszej wsi – Pan Stanisław Leśko.

W części artystycznej, jako pierwsza zaprezentowała się Milenka Sieńko z grą na akordeonie. Przed widownią wystąpił także Zespół Śpiewaczy „Olszynka” z Biedaczowa, którego opiekunem jest Pani Agnieszka Niemiec. Swoim śpiewem i grą na instrumentach stworzyli niezapomnianą atmosferę. Na scenie nie zabrakło najmłodszych uczestników uroczystości. Dzieci działające przy Ośrodku Kultury w Maleniskach śpiewały piosenki seniorom, oraz recytowały wiersze. Bilet do drugiej młodości w rytmie muzyki, ofiarowały seniorom dziewczyny z „Trio” w układzie tanecznym, ćwiczonym pod okiem Pani Anny Golik.

Po części artystycznej i odśpiewaniu „Sto Lat”, przy akompaniamencie Zespołu „Olszynka”, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Panie z Grupy Lokalnej „Nasza Wieś”.

Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Uczestnicy mieli możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w foto-ramce. Podczas tego wyjątkowego dnia nie zabrakło ciekawych konkurencji i zabaw, oraz wspólnego biesiadowania przy akompaniamencie Zespołu „Olszynka”.

Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie, artystom – za piękne występy, a także wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie – za pomoc.