Dzień Seniora w Piskorowicach

27 stycznia 2019 roku jak to już jest zwyczajem w okresie poświątecznym w okolicy dnia Babci i Dziadka do Ośrodka Kultury w Piskorowicach przyszli Seniorzy na swoje święto. Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko i Sołtys Piskorowic pan Aleksander Dudek przywitali seniorów kierując do nich ciepłe słowa, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego pan Karol Ożóg też złożył Seniorom życzenia.

Wręczono też okolicznościowe gratulacje dla jubilatów, obchodzących swoje jubileusze w tym roku. Wnuki przygotowały pokazy dla swoich dziadków, na scenie można było zobaczyć dzieci tańczące trzy układy: Świąteczny śnieg, Jadą kolędnicy, Mam Tę Moc, dzieci przygotowała pani Karolina Majdan-Solecka. Seniorzy mogli zobaczyć też Jasełka przygotowane przez uczniów pod opieką Pań Agaty Kubat, Heleny Stepaniak, Danuty Tarasek, akompaniował pan Krzysztof Tarasek. Były też śpiewy i życzenia dla Seniorów od dzieci z 2 klasy przygotowane przez panie Annę Nakonieczną i Genowefę Bok. Śmieszną scenę „Babuszki” przygotowała 4 klasa pod kierunkiem pań Elżbiety Kucło i Zofii Paszko. Zaprezentował się też nowo powstały zespół pań pod nazwą „Talia”, akompaniowali panowie Krzysztof Tarasek i Bogdan Rup. Na scenie nie mogło zabraknąć zespołu Śpiewaczego „Piskorowiczanki”, który wykonał kolędy śpiewane w naszej miejscowości. Na koniec wszyscy zaśpiewali sto lat. Seniorzy mogli poczęstować się pysznym obiadem i czymś na słodko przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piskorowicach. Seniorzy mogli też potańczyć, jeżeli tylko mogli i chcieli.