Dzień Seniora w Przychojcu

„Dzień Seniora” to cykliczne święto, które organizowane jest rokrocznie w każdej miejscowości w gminie Leżajsk, także w Przychojcu.
W tym roku odbyło się ono – wyjątkowo – nie w styczniu/lutym, jak zazwyczaj, ale w maju.
Program uroczystości był jak zawsze urozmaicony:
– występy dzieci z miejscowej szkoły podstawowej i przedszkola,
– piosenki w wykonaniu zespołu „Kalina” z Przychojca oraz „Wierzawianie” z Wierzawic
– skecze: Sanatorium, Pokaz mody
– taniec „Babuszki”.
Imprezę brawurowo poprowadziła niezawodna Magdalena Niemczyk, a swoją obecnością uświetnili ją m.in. Krzysztof Sobejko – Wójt Gminy Leżajsk, Ewa Kania – Dyrektor GOPS Leżajsk, Ks. Proboszcz Adam Cebula, Marek Krauz – Dyrektor GOK Gminy Leżajsk, Kamil Jarosz – Dyrektor SP Przychojec, Beata Materna – Prezes Spółdzielni Socjalnej „Gminova”, Rafał Słotwiński – Prezes OSP Przychojec, Jerzy Kołcz – Naczelnik OSP Przychojec oraz Adam Chudy – Sołtys Przychojca.
Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było wręczenie upominków dla par, które obchodziły okrągłe jubileusze pożycia małżeńskiego.
Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Leżajsk, Gminny Ośrodek Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich z Przychojca, Szkoła Podstawowa w Przychojcu.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie „Dnia Seniora” należą się wielkie brawa i słowa uznania.
Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy dla Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzawicach – Zespół Wierzawianie – za obecność, życzliwość oraz niesamowite występy 🙂
Drodzy Seniorzy – do zobaczenia za rok! 😀