Dzień Seniora w Rzuchowie

W sobotnie popołudnie 21 maja po dłuższej przerwie po raz kolejny seniorzy z Rzuchowa mieli okazję spotkać się w gronie swoich znajomych i w miłej atmosferze wspólnie spędzić czas.

Swoją obecnością zaszczycili nas proboszcz Parafii w Piskorowicach ks. Mariusz Kilar, Pan Bolesław Pawlus Zastępca Wójta Gminy Leżajsk, Pan Tadeusz Tara Radny Gminy, Pani Agata Kubat Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej w Piskorowicach, Pan Marek Krauz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej, Pan Aleksander Dudek sołtys Piskorowic, Pan Władysław Wanat sołtys Rzuchowa, Pani Dorota Goral przedstawiciel Rady sołeckiej Rzuchowa, Pani Izabela Matuszek i Anna Krasnodębska reprezentujące Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Leżajsku oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku aspirant sztabowy Tomasz Potejko, starszy sierżant Ewelina Dejnaka i młodszy aspirant Mirosław Krowicki.

Zebranych powitała Pani Dorota Szary, kierując słowa uznania i podziękowania dla seniorów, zaproszonych gości i sponsorów.

Następnie głos zabrali Zastępca Wójta Pan Bolesław Pawlus, Pan sołtys Władysław Wanat   i Dyrektor GOK Pan Marek Krauz, złożyli Seniorom  stosowne życzenia i wręczyli słodki upominek. Państwo Czesława i Władysław Kozakowie, jubilaci z 55 letnim stażem małżeństwa otrzymali kwiaty i prezent ufundowany przez Wójta Gminy Leżajsk Pana Krzysztofa Sobejko. Niestety, ze względu na stan zdrowia para nie mogła przybyć na uroczystość.

W programie wydarzenia znalazł się czas na spotkanie z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku aspirantem sztabowym Tomaszem Potejko, który przekazał informacje na jakie zagrożenia narażone są osoby starsze oraz Panią Izabelą Matuszek i Anną Krasnodębską z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Leżajsku, które poinformowały o trybie wydawania orzeczeń o niepełnosprawności.

Po części poświęconej edukacji na temat  bezpieczeństwa zaczęło się wspólne biesiadowanie. Były więc grillowane kiełbaski, kaszaneczki , inne rarytaski, swojskie, ogórki, domowe ciasto. Plus kawa, herbata, napoje orzeźwiające. Jak to na biesiadzie przy grillu, było wspólne śpiewanie gdzie królowały rytmy biesiadne, a przygrywali Pan Bogdan Pęcack na akordeonie, a na klarnecie Pan Franciszek Kostek. Swoim śpiewem imprezę uświetniły Panie  z zespołu „Talia” oraz „Młodzież senioralna 60+” z Rzuchowa, wykonując piosenki przy akordeonowym akompaniamencie Huberta Capłapa.

Organizatorami i sponsorami imprezy byli Wójt Gminy Leżajsk, Gminny Ośrodek Kultury w Giedlarowej, Ośrodek Kultury, Sołtys i Rada sołecka Rzuchowa

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia wspólnej zabawy i stworzyli niezapomniany wieczór, a wspaniałym Seniorom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!