Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Dzień Seniora w Rzuchowie

Dzień Seniora w Rzuchowie

W sobotę 15 lutego w Rzuchowie po raz pierwszy swoje święto obchodzili miejscowi Seniorzy. Święto Seniora poświęcone jest ludziom w sile wieku, doświadczonych mądrością życiową, od których młodsi mogą się wiele nauczyć. To święto dla tych i o tych, co mają „srebrne włosy i złote serca”. Jest to jedyna okazja, aby być bliżej siebie.

Takie spotkania cementują pokolenia, są naturalnym spoiwem pomiędzy młodszym a starszym pokoleniem. Podczas tej pięknej uroczystości nie zabrakło życzeń, gratulacji i przemówień. Parom, które obchodziły okrągły Jubileusz małżeństwa listy gratulacyjne, kwiaty i upominki wręczyli: Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, ks. proboszcz Mariusz Kilar, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piskorowicach pan Dariusz Miś, Dyrektor GOK pan Marek Krauz, sołtys Rzuchowa pan Władysław Wanat oraz sołtys Piskorowic pan Aleksander Dudek.
Część artystyczną uświetniły swoim występem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piskorowicach, które pod kierunkiem pani Zofii Paszko i pani Iwony Sroka przygotowały humorystyczne skecze, tańce i piosenki wyrażając w ten sposób miłość do osób starszych oraz zespół muzyczny „Talia” z Piskorowic i gawędziarka pani Janina Dyrda z Wylewy.
Po oficjalnych przemówieniach, powitaniach oraz części artystycznej, seniorzy oraz goście mieli okazję w miłym gronie spędzić czas na wspólnym posiłku przygotowanym przez grupę Pań z Rzuchowa. Spotkanie obfitowało w rozmowy, śmiech, śpiew połączony z konkursem pt.„Jaka to melodia” oraz taniec. Seniorzy pokazali, iż mają w sobie wiele sił witalnych i nie wiek jest tutaj najważniejszy, lecz radość bycia razem oraz fakt, że się o nich pamięta.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia wspólnej zabawy i stworzyli niezapomniany wieczór.
Sponsorzy: Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, Dyrektor GOK Marek Krauz, sołtys Rzuchowa Władysław Wanat oraz pan Marek Jędrusiejko.
Organizatorzy uroczystości: GOK w Giedlarowej, OK w Rzuchowie, Sołtys z Radą sołecką z Rzuchowa oraz zespół „Talia”. Program prowadziła Dorota Szary.