Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Edukacyjne spotkanie w Wierzawicach

Edukacyjne spotkanie w Wierzawicach

W Ośrodku Kultury w Wierzawicach 12 czerwca klasy 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej w Wierzawicach wzięły udział w spotkaniu z niezwykłym człowiekiem o wielkim sercu, niezłomnej woli, prowadzącym cudowną misję pomocy ludziom słabszym i chorym.

Pan Marek Piechuta Prezes Stowarzyszenia ,,Dobry Dom” był naszym niezwykłym gościem.
Jego prelekcja  na temat
Bezpieczne Wakacje
Świadoma Młodzież
Chrońmy Razem!
Na długo zostanie w naszej pamięci.

Pan Marek opowiedział o swoim wypadku, ku przestrodze o bólu, poczuciu beznadziejności, z której zdołał się podnieść. Mówił o sile woli o znaczeniu wsparcia bliskich o tym jak ważne jest żeby się nie poddawać niezależnie od okoliczności. Jego słowa były pełne autentyczności i mądrości płynącej z doświadczenia.
Przez przekaz multimedialny uczulał młodzież na temat ryzykownych zachowań i ich konsekwencjami.
Jak ważna jest roztropność , która powinna im towarzyszyć przez całe życie, aby byli świadomi zagrożeń ale również odpowiedzialni w swoich wyborach.

Z całego serca chcieliśmy podziękować Panu Markowi Piechuta za obecność i zaangażowanie, zasianie ziarna w młodzieży odpowiedzialności i roztropności.

Podziękowania kierujemy do Dyrekcji, Wychowawców i Nauczycieli Szkoły Podstawowej w Wierzawicach za umożliwienie młodzieży uczestnictwa, za przybycie i wspólne przeżycie tej wartościowej prelekcji.

Młodzieży dziękuję za uwagę za wysłuchanie oraz wzięcia do serca wszystkich dobrych rad.