Edukacyjne spotkanie z przedszkolakami z Giedlarowej

23 września, po raz pierwszy od kilku miesięcy, Ośrodek Kultury odwiedziły dzieci przedszkolne. Zajęcia plastyczne, odbywające się regularnie do czasu epidemii, zamieniliśmy na spotkania małego patrioty z tradycją i kulturą polską. Na pierwszym z cyklu spotkań dzieci zapoznały się z tańcami narodowymi, poznały pojęcie patriotyzmu i kultury narodowej.

Pani Karolina i Pan Jan zaprezentowali się w strojach SZLACHECKICH. To właśnie w tego typu kostiumach niegdyś tańczono POLONEZA a nawet MAZURA – dwa z pięciu polskich tańców narodowych. Na żywo pokazane zostały dzieciom również dziecięce stroje KRAKOWSKIE. Chłopcom wyjątkowo spodobały się czapki z przepięknymi pawimi piórami. Na koniec spotkania obejrzeliśmy nagrania tańców narodowych w wykonaniu różnych zespołów tanecznych oraz pokolorowaliśmy strój łowicki – przepiękna kolorową spódnicę, w której często tańczy się KUJAWIAKA oraz OBERKA. Cieszymy się bardzo ze współpracy z paniami z przedszkola i nie możemy się doczekać kolejnych spotkań z cyklu „SPOTKANIA Z TRADYCJĄ I KULTURĄ”!