Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Europejski Maraton taneczny

Europejski Maraton taneczny

Otwarte Mistrzostwa Niemiec w Stuttgarcie, skupiają corocznie tancerzy z całego świata. W tym roku rywalizowało kilka tysięcy par, w różnych kategoriach tanecznych.
W ramach German Open Championships, odbyły się również zawody Word Cup Boogie Woogie, w których uczestniczyli najlepsi tancerze boogie woogie w kat. Junior, Main Class
i Senior.
Polskę reprezentowali m.in. zawodnicy Klubu Maraton Boogie Giedlarowa działającego przy GOK Gminy Leżajsk.
W kategorii junior Daria Różycka i Daniel Wróbel awansowali do finału i zajęli VI miejsce.
W kategorii Main Class Monika Ciryt i Tomasz Ciryt, po przejściu rund eliminacyjnych awansowali do ćwierćfinału i uplasowali się na XXIV miejscu. Obie pary zdobyły cenne punkty do klasyfikacji generalnej które z wynikami z zawodów w Oslo i Mediolanie pozwoliły na awans do zawodów finałowych, które odbędą się 5 grudnia w Budapeszcie.
Pary do zawodów przygotowali Jolanta i Andrzej Ciryt.
Udział w tak prestiżowej imprezie był dla tancerzy i instruktorów możliwością na zdobycie cennych doświadczeń  oraz podniesienia swoich umiejętności technicznych. Był też kolejnym etapem przygotowań do najważniejszych zawodów w tym sezonie: Mistrzostw Europy
w Genewie i Finału Pucharu Świata w Budapeszcie. Udział w tak prestiżowych zawodach nie byłby możliwy bez wsparcia Pana Krzysztofa Sobejko Wójta Gminy Leżajsk, za które bardzo dziękujemy.