Ferie w OK w Brzózie Królewskiej

Ferie zimowe to wyczekiwany przez uczniów dwutygodniowy odpoczynek od nauki i konieczności codziennego przychodzenia do szkoły. Najmłodsi mieszkańcy Brzózy Królewskiej , którzy spędzali ten wolny czas w domu, nie musieli się jednak wcale nudzić. Na aktywnych i chętnych czekały różnorodne zajęcia przygotowane przez miejscowy Ośrodek Kultury, które pozwalały nie tylko miło spędzić czas, ale także rozbudzić, czy rozwinąć swoje artystyczne umiejętności.

Już pierwszego dnia ferii można było podczas warsztatów artystycznych wyczarować różne prace z masy porcelanowej. Dzieci mogły również wymalować cukrem zimowe pejzaże. Wiele radości przyniosło wszystkim wykonywanie kolorowych lampionów. Największa frajdę sprawiły jednak zajęcia kulinarne, podczas których każde dziecko miało możliwość wykonania i ozdobienia słodkich serduszek walentynkowych oraz innych ciasteczek z cukrem. Po „kuchennych rewolucjach” uczestnikom zajęć nie mogło zabraknąć też ruchu. Podczas gier, zabaw, czy animacji z chustą można było spalić kalorie po zjedzonych wypiekach. Na uczestników zajęć czekała jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie bal karnawałowy. W Ośrodku Kultury pojawiły się bajkowe postacie: wróżki, elfy, czarownice, księżniczki, które utworzyły barwny, taneczny korowód. Śmiechom i tańcom nie było końca. Po zabawie na dzieci czekał słodki poczęstunek. Na zakończenie ferii do Ośrodka Kultury w Brzózie Królewskiej przyjechało Kino Sferyczne, w którym obraz powstaje zupełnie inaczej niż w kinach tradycyjnych. Jest on wyświetlany z projektorów jednocześnie we wszystkich kierunkach, dając efekt 360 stopni. Filmy w kinie sferycznym obejmują szeroki zakres nauk: fizycznych, przyrodniczych, historycznych, astronomicznych, technicznych. Widzowie, znajdujący się we wnętrzu sferycznej kopuły, są dosłownie w samym centrum wydarzeń. Mają możliwość nie tylko oglądać, ale także poczuć się uczestnikami niesamowitych wydarzeń. Oglądający seans zgodnie z tematem wybranego filmu mogą czuć się tak, jakby leżeli na otwartej przestrzeni, latać w kosmosie, nurkować w głębokich wodach, odkrywać ludzkie ciało i podróżować po jego wnętrzu. Dzięki temu to niezwykłe kino dostarczyło dzieciom niezapomnianych wrażeń. Mamy nadzieję, że reszta proponowanych przez nas zajęć również pozwoli uczestnikom miło wspominać „Ferie z Ośrodkiem Kultury”.