Ferie w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich

Co się z tą pogodą stało? W zimie wcale nie jest biało… Gdzie ten luty, groźny, zły, który szczerzył mrozu kły; Kiedy, gdy humor dobry miał na saneczkach z górki gnał? I bałwanki lepił z nami, szyby zdobił nam kwiatami. W obecnym roku 2019 Ośrodek Kultury – miał pomysłów pełną głowę No i na szczęście – co najważniejsze …. Dzieciom wciąż daje … fajne ferie zimowe!

Jak wspominamy w naszym wierszyku , miesiąc luty daje nam na Podkarpaciu w obecnym 2019 roku dwutygodniowe Ferie Zimowe. Liczne gry, zabawy i warsztaty przygotowano dla dzieci w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich. Liczna grupa dzieci w bardzo zróżnicowanym wieku świetnie się ze sobą bawiła. Oprócz zabaw zręcznościowych i prac plastycznych przy pomocy zaangażowanych pań z KGW odbyły się również warsztaty kulinarne łącznie z poczęstunkiem karnawałowych słodkości w postaci pysznych faworków i oponek.

W spotkanie z dziećmi przyjechała tez pani Grażyna Buczkowska animator kultury przywożąc ze sobą podłużne kolorowe baloniki, na których uczyła dzieci jak z takiego balonika można zrobić pieska zabawkę. Gościłyśmy też pana plastyka Krzysztofa Pęcaka prowadzącego z dziećmi zajęcia z ciastoliny i gipsu. Dzieci wykonywały również walentynkowe prace plastyczne, za które otrzymały drobne nagrody rzeczowe i lizaczki. Zdolne dzieciaczki dały na wystawę malowanki rysunkowe, malowały również wcześniej wykonane gipsowe figurki. Największą wspólną integracyjną pracą jest powstały bardzo duży plakat z zimowym krajobrazem, gdzie każde
z uczęszczających dzieci ma swój własny udział, a rodzice oglądają z podziwem.