Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Ferie w Piskorowicach

Ferie w Piskorowicach

Właśnie dobiegł końca 2-tygodniowy cykl zajęć i warsztatów „Ferie z Kulturą” w Ośrodku Kultury w Piskorowicach! Ponad 30 dzieci skorzystało z naszej oferty i aktywnie uczestniczyło w zajęciach, a było co robić! W pierwszym tygodniu uczestnicy mieli okazję zajmować się rękodziełem. W nietypowy sposób wykorzystaliśmy Kawę, którą malowaliśmy i postarzaliśmy papier, na którym później świetnie wyglądał rysunek starodawnej mapy skarbów. W drugi dzień rozdzieliliśmy się na dwie grupy: starsze dzieci mogły spróbować wypalania w drewnie, podczas gdy młodsze wykorzystały drewno jako tło do swoich dzieł plastycznych!
Czwartek był dniem plastyczny, – tym razem zajęcia poprowadził dla nas pan Krzysztof Pęcak, plastyk Gminnego Ośrodka Kultury. Ostatni dzień pierwszego tygodnia upłynął przy zapachach aromatów do świeczek. Nasze dzieciaki wyrabiały swoje własne, zapachowe świece pod czujnym okiem Artura Janzera. Część dzieci w tym czasie stworzyła serduszka z włóczki, wykałaczek i styropianu, które później trafiły w ręce najbliższych.
Drugi tydzień rozpoczęliśmy od zajęć choreograficznych, na których sporo z nas spaliło mnóstwo kalorii! Dlatego też następny dzień postanowiliśmy odrobić straty i upiec sobie słodkości! Uczestnicy ferii upiekli pyszne muffiny oraz ciastka amoniaczki. Ferie z kulturą zakończyliśmy dyskoteką, podczas której rozdaliśmy dyplomy za uczestniczenie w zajęciach. Przygotowaliśmy również mały poczęstunek dla naszych dzieciaków. Dziękujemy wszystkim za tak aktywne uczestnictwo w naszych zajęciach a także osobom, które zaangażowały się w pomoc w ich organizacji, Ani Okruch, Marii Wilman, która prowadziła dodatkowe zajęcia w  poniedziałki, Krzysztofowi Pęcakowi, Arturowi Janzerowi oraz Marioli Bosak za dodatkowe materiały. Liczymy na kolejne, kreatywne spotkania w Ośrodku Kultury w Piskorowicach, na które serdecznie zapraszamy!