Ferie z Kulturą i Biblioteką w Biedaczowie

Ośrodek Kultury w Biedaczowie prowadził m.in. plastyczne zajęcia na feriach dla dzieci – przygotowywaliśmy kartki i serca z okazji Dnia Babci. Ponieważ za oknem świeciło wspaniałe słońce wyszliśmy wszyscy pobawić się na wolnym powietrzu.

Był to ostatni taki ciepły dzień przed nadejściem mroźnej zimy. Każdy dzień naszych ferii był inny. Kiedy nadeszła zima, więc nic dziwnego że zabraliśmy się do lepienia ze śniegu. Lepiliśmy nie byle co – bo smoka wawelskiego. Było też trochę zabawy w śnieżki i robienie „orłów na śniegu”. Smok wyszedł wspaniale, ale nikt się go nie przestraszył. 15.01. 2021r. zakończyliśmy zajęcia dla dzieci na feriach. Dzisiaj był piękny, zimowy, słoneczny dzień i zima prezentowała się w całej krasie. Poszliśmy na spacer i szukaliśmy ptaków – udało się nam wypatrzyć dwa zziębnięte kosy i gromadę sikorek. Zimowe krajobrazy wszystkich zaskakiwały swoim pięknem, więc przez chwilę buszowaliśmy w olszynach nieopodal naszego Domu Kultury. Po powrocie zabraliśmy się do wykonywania karmników dla ptaków.Nasze karmniki wykonaliśmy z niepotrzebnych doniczek na kwiaty – u spodu umieściliśmy miseczki na karmę – a u góry przykleiliśmy szyszki, orzechy i inne ptasie smakołyki. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały karmę dla ptaków. Siedem karmników powędrowało na Biedaczów i Gwizdów, a jeden z nich został zawieszony przy Ośrodku Kultury.