Ferie z Kulturą Konkurs wokalny „The Voice Kids z Kulturą”

07.02.2024 w Ośrodku Kultury w Hucisku odbyły się konkurs wokalny dla dzieci w ramach Ferii z Kulturą. Konkurs nosił nazwę „The Voice Kids z Kulturą „. Celem konkursu było promowanie młodych talentów dziecięcych, umożliwienie im prezentacji swoich umiejętności a także kultury i twórczości artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie jednego utworu w języku polskim. W konkursie wzięło udział sześcioro dzieci: Ewelinka Piersiak zaprezentowała piosenkę „Dzięki, że jesteś ” przy własnym akompaniamencie przy pomocy gitary. Milenka Buczkowska zaśpiewała piosenkę z filmu ” Czarny Młyn”- ” Mamy tak wiele szans”, natomiast  Anitka Stępień piosenkę patriotyczną ” Rozkwitały pąki białych róż”. Basia Zygmunt zaprezentowała folkową piosenkę ” Ech Poleczko”, a Ola Zygmunt piosenkę żołnierską ” Dziewczynka z granatem w ręce”. Zosia Zygmunt pokazała swoje zdolności wokalne w piosence” Jestem twoją bajką”. Jury konkursowej w składzie: Pani Magdalena Niemczyk- Wicedyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej, Pani Agnieszka Moszkowicz – animator kultury, znawczyni folkloru z Ośrodka Kultury w Dębnie oraz Antoni Szkodziński- pracownik Ośrodka Kultury w Biedaczowie, a do tego muzyk z zamiłowania, mieli bardzo trudny ” orzech do zgryzienia”, aby wyłonić poszczególne miejsca w konkursie. Podczas burzliwych obrad Jury wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali poczęstowani pysznymi pączkami. Decyzją Jury wszystkie dziewczynki, biorące udział w konkursie otrzymały równoznaczne pierwsze miejsca, ze względu na piękne przygotowanie się,  wygląd sceniczny i po prostu za odwagę. Bo występ solo, przed publicznością,  wymaga nie lada odwagi. Publiczność zgromadzona podczas konkursu oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Zarówno wokalistom, jak i oklaskującym ich rodzicom a także komisji konkursowej towarzyszyły duże emocje. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki, których fundatorem był Wójt Gminy Leżajsk Pan Krzysztof Sobejko oraz Gminny Ośrodek Kultury w Giedlarowej z Dyrektorem Panem Markiem Krauzem. Dzieciom biorącym udział w konkursie  serdecznie gratulujemy, życzymy dalszego rozwoju, pokonania tremy i prezentacji na prawdziwej scenie muzycznej oraz samych sukcesów w udanej przygodzie z piosenką. Ośrodek Kultury  dziękuje szanownemu Jury za fachową ocenę wszystkich prezentacji, za dobre, motywujące słowa, skierowane pod adresem dzieci od Pani Madzi- przewodniczącej komisji. Dziękuję również rodzicom za przygotowanie dzieci, za każdy gest życzliwości i chęć pomocy.