Ferie z Kulturą „Kraina Pingwina”

Antarktyda, czyli kraina wiecznego śniegu i jej mieszkańcy, czyli pingwiny były tematem pierwszych zajęć w ramach ” Ferii z Kulturą „w Ośrodku Kultury w Hucisku.  Zajęcia pt.” Kraina Pingwina” rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego na temat życia pingwinów. Dzieci dowiedziały się wiele ważnych informacji,  jak zbudowane są te ptaki, jak radzą sobie w srogich warunkach, że pingwiny, chociaż mają skrzydła,  to są one przystosowane do pływania a nie latania. Pogłębiły swoją wiedzę na temat gatunków pingwinów, jakie cechy charakterystyczne je różnią, czym tę zwierzęta się żywią i że je należy chronić , ponieważ niektóre gatunki są zagrożone wyginięciem. Wykonaliśmy prace plastyczne- oczywiście pingwinki, z butelek plastikowych i kartonu, które po części zostały zabrane do domu przez swoich twórców,  a pozostałe zdobią krainę pingwina- dekorację tematyczną w Ośrodku Kultury w Hucisku.