Ferie z Kulturą „Ściana sensoryczna”

Kolejne zajęcia podczas Ferii z Kulturą w Ośrodku Kultury w Hucisku pozwolił dzieciom wejść do świata ciekawej, kreatywnej i niebanalnej zabawy. Powstała ściana sensoryczna 3D, którą uczestnicy malowali, przy pomocy farb, różnymi technikami. Używaliśmy pędzli,  gąbek, woreczków, szablonów, kłapek, podkładek gumowych , butelek i innych. Na naszej ścianie znajdowały się różne elementy, o różnej fakturze, takie jak np. wytłoczki po jajkach, kije, folia bąbelkowa, gałązki, rolki po ręcznikach jednorazowych, folia aluminiowa oraz złota koperta. W zlotej kopercie umieściliśmy kartki z naszymi imionami- imionami twórców wyjatkowo uroczej ściany sensirycznej 3D.
Praca ze  ścianą sensoryczną rozwijała u dzieci przede wszystkim zmysł dotyku, kreatywność i wyobraźnię. A w międzyczasie zabawa w „podłoga to lawa” pozwoliła dzieciom na porcję gimnastyki, rozwijając sprawność ruchową.