Ferie z Kulturą w Chałupkach Dębniańskich

Zima zimie nie równa,
Taka zima to nie zima-
śniegu nie ma, mróz nie trzyma,
plac się zmienia w staw dla żab
z dachów ciągle kap, kap, kap.

Rano deszcz, w południe deszczyk

i wieczorem pada jeszcze.

W nocy nie przychodzi mróz
słychać wody plusk, plusk, plusk.

Już o zimie nie pamiętasz
choć wskazuje ją kalendarz.
Styczeń – wszyscy mówią nam,
deszcz zaprzecza pam, pam, pam.

I tak oto będziemy wspominały tegoroczne „Ferie Zimowe 2020” w szczególności, że mroźna zima odeszła gdzieś w siną dal. Feryjny czas wolny chętne dzieci mogły spędzać na proponowanych zajęciach w Ośrodku Kultury.
Na nudę narzekać nie było powodu, gdyż zajęcia były urozmaicone codziennie innym tematem, m.in.: – kolorowanie rysunków – decoupage na słoikach – laurki dla babci i dziadka- róża z krepiny – słodkie wypieki. Zajęcia były bardzo pomysłowe i możemy śmiało powiedzieć, że również praco i czasochłonne. Gościłyśmy też na zajęciach pana plastyka Krzysztofa Pęcaka, jak również animatora kultury panią Grażynkę Buczkowską. Pierwszy tydzień zajęć zakończyliśmy na słodko wypiekając przepyszne babeczki. Zaangażowanie dzieci było ogromne ale też przy pomocy pań z Koła Gospodyń Wiejskich i pod fachową ręką pani Grażynki Buczkowskiej. Świeżutkie, kruchutkie pięknie ozdobione za pomocą tzw. tylków rosyjskich, gdzie pani Grażynka pokazała jak można wyczarować ozdobne różyczki, tulipanki czy też zielone listeczki. A na koniec zajęć była wielka uczta dla podniebienia.