Ferie z Kulturą w Maleniskach

Miesiąc styczeń dla Ośrodka Kultury w Maleniskach był czasem wypełnionym zajęciami w ramach „Ferii z Kulturą”. Dzieciom i młodzieży czas wypełniały zabawy i gry planszowe oraz warsztaty plastyczne i kulinarne. Tegoroczne spotkania z kulturą rozpoczęły się od „Warsztatów Kulinarnych” przygotowanych przez Panią Grażynę Buczkowską, które odbyły się dnia 20 stycznia. Mali kucharze piekli faworki oraz anioły z ciasta francuskiego.

W czasie ferii z okazji Dnia Babci powstawały laurki w kształcie serduszkowego ślimaka. Dnia 22 stycznia uczestnicy wcielili się w najprawdziwszych rzeźbiarzy. Realizując artystyczne prace przy pomocy dłutek i narzędzi do rzeźbienia dzieci wykonywały rzeźby z mydła. Ostatni dzień warsztatów poświęcony był kolorowej masie solnej. Dnia 24 stycznia odbył się „Bal Karnawałowy”. Gorące podziękowania należą się Panu Grzegorzowi Sinkowskiemu za ogromne zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu balu. Przez cały okres „Ferii z Kulturą” odbywały się rozgrywki w tenisa stołowego.