Ferie z Kulturą Warsztaty kulinarne „Mleczna kanapka”

Podczas dzisiejszych zajęć feryjnych wyruszyliśmy w podróż do fascynującego świata kulinarnego, rozwijającego zdolności poznawcze i dziecięce zmysły. Do świata, gdzie znakomita zabawa połączona jest z radością czerpaną ze wspólnego wykonania posiłku. Przekazana wiedza podczas kulinarnej zabawy wyposażyła dzieci w umiejętności potrzebne przez całe życie, takie jak np. rozbijanie jajek i oddzielenie białka od żółtka jak również wykonanie prostego biszkoptu, który będzie stanowił bazę do wielu ciast. Podczas podróży kulinarnej wykonaliśmy ciasto mleczna kanapka. Dzieci, pod okiem animatora samodzielnie wykonywały wszystkie czynności związane z przygotowaniem ciasta, formy i kremu do przełożenia ciasta. Podczas naszej podróży znaleźliśmy również czas na zabawę i wspólne gry.