Festiwal kolęd i pastorałek za nami!

18 stycznia w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek dla dzieci ze Szkół Podstawowych z Gminy Leżajsk.

W festiwalu wzięli udział soliści, zespoły i duety z ZS w Dębnie, z Ośrodka Kultury w Dębnie, ze SP w Chałupkach Dębniańskich, z OK w Chałupkach Dębniańskich, z ZS w Giedlarowej, z GOK w Giedlarowej, ze SP w Biedaczowie, z OK w Biedaczowie, z ZS w Brzózie Królewskiej, z OK w Brzózie Królewskiej, z ZS w Wierzawicach, z ZS w Starym Mieście, z OK w Starym Mieście. Podczas festiwalu zaszczycili nas swoją obecnością Wójt Gminy Leżajsk p. Krzysztof Sobejko, Sołtys Wierzawic p. Mieczysław Gorzelnik, Dyrektor GOK Gminy Leżajsk p. Marek Krauz oraz komisja artystyczna w n/w składzie. Dyrektor uroczyście otworzył przegląd kolęd i pastorałek życząc wszystkim uczestnikom udanych i pełnych emocji występów. Następnie z księdzem Janem Szczepaniakiem i ks. Wojciechem Januszem wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę, był to moment duchowej wspólnoty i radości.

Komisja artystyczna w składzie:

Ks. Jan Szczepaniak – Proboszcz z Parafii w Chałupkach Dębniańskich,

1. Magdalena Niemczyk – Wice Dyrektor GOK w Giedlarowej,
  2. Lucyna Powroźnik – Wice Dyrektor ZS w Wierzawicach,
  3. Bogdan Rup – muzyk, kierownik w GOK w Giedlarowej,

Katarzyna Czop- uczennica Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, wokalistka,

1. Marek Gołąb- muzyk, nauczyciel ZS w Wierzawicach.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja przyznała w poszczególnych kategoriach i grupach wiekowych następujące nagrody i wyróżnienia.

W I grupie wiekowej kat. zespoły:

I miejsce – TRAMELKA – OK w STARYM MIEŚCIE op. p. Czesława Kostek,

II miejsce – ZESPÓŁ z OK w Dębnie – Studio Piosenki Kamerton – op.

1. Katarzyna Buszta,

III miejsce – JAGODA SROCZYK, NINA STOPYRA –

SP w BIEDACZOWIE op. p. Katarzyna Helit,

Wyróżnienie – „WESOŁE NUTKI”– OK w BRZÓZIE KRÓLEWSKIEJ

1. p. Zofia Woś, p. Iwona Lis,

Wyróżnienie – ZESPÓŁ – Studio Piosenki Kamerton z OK w Hucisku, op. p. Katarzyna Buszta,

Wyróżnienie – ZESPÓŁ z OK w BIEDACZOWIE, op. p. Agnieszka Niemiec.

I Grupa wiekowa kat. soliści

I miejsce – ALICJA DAŹ- SP W BIEDACZOWIE, op. p. Katarzyna Helit,

I miejsce – Joanna Stopyra – ZS w Giedlarowej, op. Anna Bzdek,

II miejsce – MARTYNA POCICA- OK w BRZÓZIE KRÓLEWSKIEJ,

1. p. Zofia Woś, p. Iwona Lis,

II miejsce – JULIA MŁYNARSKA – Studio Piosenki Kamerton w GOK w GIEDLAROWEJ op. p. Katarzyna Buszta,

III miejsce – IDA WAWRZAK – SP W HUCISKU op. p. Katarzyna Buszta,

III miejsce – ANTONINA KOŁCZ – SP W STARYM MIEŚCIE,

1. p. Alicja Drzewicka- Słomiany,

Wyróżnienie – Michalina Majcher – ZS w Giedlarowej,

1. p. Anna Bzdek.

II GRUPA WIEKOWA kat. zespoły

I miejsce – „HUMORESKA”- ZS W BRZÓZIE KRÓLEWSKIEJ,

opiekun p. ANNA PALUCH,

II miejsce- „CANTHA RHEI”- OK W CHAŁUPKACH DĘBNIAŃSKICH,

1. p. Elżbieta Wnęk,

III miejsce „GRUPA KOLĘDNICZA” – STUDIO PIOSENKI KAMERTON GOK GIEDLAROWA – op. Pani Katarzyna Buszta,

Wyróżnienie „SŁOWICZKI”- Ośrodek Kultury w Starym Mieście

– op. p. Mariola Bosak.

II GR. WIEKOWA kat. solista

I miejsce Julia KULPA – ZS W WIERZAWICACH,

I miejsce Antonina Kaszowska- ZS w DĘBNIE,

I miejsce Amelia Kojder – ZS w Dębnie,

II miejsce Wojciech Moskal – ZS w Wierzawicach,

III miejsce Karolina Pliszka- ZS w Starym Mieście,

1. Pani Alicja Drzewicka- Słomiany,

III miejsce Jakub Moskal – ZS w Wierzawicach,

Wyróżnienie -GABRIELA DZIEDZIC – SP w Chałupkach Dębniańskich op. p. Elżbieta Wnęk,

Wyróżnienie – EWELINA PIERSIAK – SP w HUCISKU op. Pani Katarzyna Buszta.

Ośrodek Kultury w Wierzawicach składa gratulacje i podziękowania uczestnikom festiwalu za wysoki poziom zaprezentowany podczas przeglądu, nauczycielom, animatorom, rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu. Komisji artystycznej za pracę podczas przesłuchań. Serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród: Wójtowi Gminy Leżajsk p. Krzysztofowi Sobejko, ks. proboszczowi Janowi Szczepaniakowi. Pani Magdalenie Niemczyk – Prezes LGD Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy”, Starostwu Powiatowemu w Leżajsku, Dyrektorowi GOK Gminy Leżajsk. Dziękujemy ks. Wojciechowi Januszowi z Parafii Wierzawice za prowadzenie festiwalu, nagłośnienie p. Stanisław Osip, scenografia p. Krzysztof Pęcak, p. Elżbieta Kula.

Podczas festiwalu Kasia Czop gościnnie zaśpiewała kolędę „Gdy śliczna Panna”, która swoim niezwykłym głosem wzbudziła zachwyt publiczności.

Na zakończenie festiwalu Komisja Artystyczna pod przewodnictwem Pani Magdaleny Niemczyk, wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i upominki.