Filcowe ozdoby wykonano w Dębnie

Tańcowała igła z nitką – można by powiedzieć, że pod takim hasłem upłynął nam kolejny dzień zajęć feryjnych w Ośrodku Kultury w Dębnie. Tematem dzisiejszych zajęć były ozdoby wielkanocne. Do ich wykonania potrzebowaliśmy filcu oraz igły i nitki. Techniką szycia na okrętkę dzieci zszyły poszczególne elementy, następnie wypełniły jajko watą i techniką kleju na gorąco przyczepiły pozostałe elementy zawieszki w formie jajka wielkanocnego.Szycie to zajęcie, które rozwija wyobraźnię, ćwiczy przede wszystkim cierpliwość, inspiruje do  odkrywania nowych pasji, dostarcza ogromnej dawki satysfakcji, a rezultaty pracy pogłębiają wiarę we własne siły i umiejętności. Dziś tej wiary nam  nie zabrakło i za sprawą małych rączek powstały piękne ozdoby z filcu.