FOLUSZANIE NA 34 OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TRADYCYJNEGO TAŃCA LUDOWEGO W TRZCIANIE

W dniach 13-14 października 2018r. w Trzcianie odbył się 24 Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego. Zespół Folklorystyczny FOLUSZ z Giedlarowej konkurował tam z 18 innymi grupami z 6 województw. Foluszanie zaprezentowali tradycyjne tańce lasowiackie w kontekście obrzędu weselnego. W pierwszy dzień, po części konkursowej, odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich grup tanecznych oraz kapel ludowych.

Ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbyło się następnego dnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Umiejętności foluszowych tancerzy oraz autentyczność przedstawiania zostały nagrodzone wyróżnieniem 1 stopnia.