Foluszanie na Jarmarku w Wierzawicach

Żniwa nie są dla rolników końcem prac na polu w danym roku. Po żniwach zacznają się zbiory warzyw i owoców: ziemniaków, kapusty, kalafiora, jabłek. Tak jak i zakończenie żniw świętujemy dożynkami, w gminie leżajsk świętowane są pomyślne zbiory warzyw.

15 września w Wierzawicach odbył się „Kapuściany Jarmark” – wielkie święto kapusty. Zaproszone na imprezę Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały rozmaite dania właśnie z kapusty: pierogi, gołąbki, babki, przeróżne odmiany gotowanej kapusty czy bigosu. Oczywiście każdy przybyły na plac ośrodka Kultury mógł spróbować tych przepysznych potraw.
Oprócz ucieszenia podniebienia można było miło spędzić czas oglądając przygotowaną część artystyczną. W jej trakcie zaprezentowały się: Orkiestra Dęta
z Wierzawic oraz różne amatorskie zespoły artystyczne. Wśród nich znalazł się również Zespół Folklorystyczny „Folusz” z Giedlarowej, który zaprezentował popisy tańców narodowych oraz poleczkę. Romantyczny kujawiak, żywiołowy i dowcipny oberek oraz starowarszawska polka zatańczona w kolorowych strojach przypadły do gustu wszystkim widzom.