Giedlarowski Folusz ponownie w Kolbuszowej

22 Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków w kolbuszowskim skansenie z udziałem Zespołu Folklorystycznego „Folusz” z Giedlarowej

W dniu 3 czerwca 2018r. Zespół „Folusz” z Giedlarowej miał przyjemność gościć po raz kolejny w największej, dorocznej imprezie plenerowej na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. W roku bieżącym część artystyczna odbywała się pod znakiem, tańca – toteż Foluszanie pokazali najbardziej roztańczony fragment „Giedlarowskiego wesela”
Założeniem tej pięknej, ludowej imprezy jest pokazywanie zanikających już rzemiosł oraz autentycznej twórczości ludowej. Licznie zgromadzona publiczność oprócz atrakcji na plenerowej scenie, w przerwach pomiędzy występami mogła wziąć udział w warsztatach tanecznych. Prowadząca je, choreograf Zespołu „Folusz” Jadwiga Kula pokazała, jak szybko można się nauczyć tańczyć lasowiaka, hura polki, oberka, cholewioka czy lasowiackiego krakowiaka – zabawowo integracyjnych tańców lasowiackich. Do tańca przygrywała lasowiacka Kapela Ludowa pod kierunkiem Pawła Płudowskiego.
Imprezie towarzyszyły kiermasze rękodzieła artystycznego i potraw regionalnych.

autor zdjęć: Bartosz Kwaśniewicz