Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Gminne Obchody Święta Niepodległości

Gminne Obchody Święta Niepodległości

W dniach 10-11 listopada bieżącego roku w Giedlarowej odbywały się wydarzenia związane ze 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W sobotę wieczorem w Kościele Parafialnym w Giedlarowej odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które prowadził Zespół Folklorystyczny Folusz. W niedzielę – w dniu Narodowego Święta Niepodległości – obchody rozpoczęła Msza Św. w Kościele Parafialnym, a następnie uroczysty apel i składanie wiązanek i zniczy pod Pomnikiem Pamięci.

W czasie apelu Orkiestra Dęta z Brzózy Królewskiej jak również sam dyrygent odebrali odznaczenia nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po części oficjalnej, z parkingu przy kościele wyruszył orszak taneczny – to prawie 1000 osób w każdym wieku, które włączyły się w próbę bicia rekordu w jak największej liczbie osób tańczących poloneza jednocześnie. Wśród uczestników było wielu przedstawicieli władz samorządowych, szkół, instytucji, zespołów, kół gospodyń wiejskich i mieszkańców gminy.

W godzinach wieczornych w GOK w Giedlarowej odbył sie Koncert Patriotyczny, w którym udział wzięły zespoły naszej gminy, a także zespół tańca z Kijowa.

Za wspólne uczczenie tej szczególnej dla Polaków rocznicy wszystkim gorąco dziękujemy.