Gminne Święto Przedszkolaka za nami!

Często zastanawiamy się co zrobić, by dziecko potrafiło cieszyć się z sukcesów, znało swoją wartość, ale także nauczyło się szlachetnej rywalizacji? Dobrym sposobem na wzmocnienie charakteru najmłodszych jest udział w konkursach. Zgodnie z tym założeniem w Ośrodku Kultury w Wierzawicach 16 maja 2018 r. odbył się VI Gminny konkurs recytatorski, piosenki i plastyczny pod patronatem Wójta Gminy Leżajsk.

W tym roku dominuje temat ojczyzny Polski, jest to związane z obchodami 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Na konkurs plastyczny wpłynęło 30 prac z siedmiu oddziałów przedszkolnych i przedszkoli Gminy Leżajsk, nadesłane prace okazały się bardzo pomysłowe, o wysokim poziomie artystycznym i estetycznym.
Komisja konkursowa w składzie:
– pani Lucyna Powroźnik wicedyrektor ZS w Wierzawicach,
– pani Lucyna Murdzia pracownik Biblioteki w Wierzawicach,
– pan Krzysztof Pęcak instruktor ds. plastyki w OK w Wierzawicach.
Biorąc pod uwagę takie kryteria jak zgodność z tematem konkursu, jakość wykonania, oryginalność jury postanowiło przyznać:
I miejsce – Antoninie Salwach,
II miejsce – Alicji Daź i Kalinie Kamińskiej,
III miejsce – Jan Wawrzaszek, Lena Góral, Oliwia Lecko.
Wszystkie pozostałe prace zostały wyróżnione a dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i książkę.
Do konkursu recytatorskiego i konkursu piosenki przystąpiło 32 uczestników z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z miejscowości: Dębno, Chałupki Dębniańskie , Giedlarowa, Biedaczów, Brzóza Królewska, Przychojec, Piskorowice i z Wierzawic.
Na tle dekoracji przedstawiającej chatkę, płotek, las, mali recytatorzy prezentowali wiersze o Polsce i śpiewali piosenki na polską nutę. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie.
Przybyli Rodzice starali się wspierać naszych milusińskich swoją obecnością. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymali gromkie brawa, pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci książek, piłeczek, maskotek, gier planszowych.
Jury w składzie:
– pan Marcin Ehrlich – reżyser, aktor,
– pani Lucyna Powroźnik wicedyrektor ZS w Wierzawicach,
– pan Marek Krauz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk,
– pani Magdalena Niemczyk Prezes LGD Stowarzyszenie „ Region Sanu i Trzebośnicy”, kier. artystyczny w GOK w Giedlarowej,
oceniało recytację i śpiew dzieci.
Biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, znajomość tekstu , ogólny wyraz artystyczny i walory głosowe wyłoniło laureatów w kategorii recytacja i piosenka.
W czasie oczekiwania na werdykt mali goście wraz z opiekunami zostali poczęstowani lizakami z logo Gminy Leżajsk z rąk Myszki Minni i Kaczora Donalda.
Nagrodę Laureata w kat. recytacja przyznano dla:
– Jagody Sroczyk, Jakuba Kalamarza, Wiktorii Zygmunt, Patryka Barana.
w kat. piosenka Nagrodę Laureata otrzymali:
– Kornelia Krówka, Amelia Kojder, Jakub i Wojtek Moskal, Amelia Tara.
Prowadzenie imprezy pani Krystyna Wanat, nagłośnienie pan Stanisław Osip, wystawę prac plastycznych przygotował p. Krzysztof Pęcak. Serdeczne podziękowania dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodzisku Dolnym za użyczenie strojów dla postaci bajkowych oraz uczennicom ZS w Wierzawicach Patrycji Dziędzik i Dagmarze Leji, które wcieliły się w rolę Myszki Minni i Kaczora Donalda.
Dziękujemy naszym sponsorom i dobroczyńcom, którzy zadbali o to, aby każde dziecko otrzymało choćby drobny upominek i są to: Wójt Gminy Leżajsk, LGD Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy”, Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk, Księgarnia „Eurydyka” w Leżajsku.
Współorganizatorzy: ZS w Wierzawicach, Biblioteka w Wierzawicach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i opiekę artystyczną w przygotowaniu swoich wychowanków, a dzieciom za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym tekstu i odwagę, jaką wykazały występując przed liczną publicznością. Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów, motywacji do brania udziału w konkursach, ale przede wszystkim dobrej zabawy podczas występów. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok!